محمدعلی روزبهانی رئیس حوزه هنری قم شد

04:390

طی حکمی از سوی محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی، محمدعلی روزبهانی به سمت ریاست حوزه هنری استان قم منصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، آیین تودیع و معارفه مجدالدین معلمی سرپرست سابق و محمدعلی روزبهانی رئیس جدید حوزه هنری قم امروز سه‌شنبه ۲۹ تیرماه برگزار شد.

این مراسم به‌دلیل گسترش ویروس کرونا بدون حضور اصحاب فرهنگ،‌ هنر و رسانه و تنها با حضور مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری و سرپرست سابق حوزه هنری قم، میثم مرادی‌بیناباج معاون راهبری استان‌های حوزه هنری، عبدالحمید قره‌داغی معاون اداری مالی حوزه هنری، مهدی حبیبی مدیر منابع انسانی حوزه هنری و جمعی از معاونان حوزه هنری و کارمندان حوزه هنری قم برپا شد.

قم تبدیل به مرکز رشد هنر انقلاب شده‌ است

در ابتدای این مراسم میثم مرادی‌بیناباج معاون راهبری استان‌های حوزه هنری گفت: انتخاب رئیس حوزه هنری قم به‌خاطر شرایط موجود طولانی شد. تشکر می‌کنم از آقای مجدالدین معلمی که در این مدت علی‌رغم سِمت و مسئولیتی که در ستاد دارند، قبول زحمت کردند و سرپرستی حوزه هنری قم را به عهده گرفتند.

وی در ادامه یادآور شد: لازم است یادی کنیم از فعالیت‌های خوب باشگاه‌های تخصصی حوزه هنری استان قم که در دوره ریاست جناب معلمی آغاز شد و قم تبدیل به مرکز رشد هنر انقلاب شد. انتظار است که این جریان قوت بگیرد. همچنین باید یاد کنم از تلاش آقای سید مهدی سیدین‌نیا برای ارتقاء زیرساخت‌های حوزه هنری قم. ظرفیت‌های استان باید شناسایی و تقویت شود و حوزه هنری قم با توجه به ظرفیت‌های ذاتی استان می‌تواند تراز حوزه هنری استان‌های ما باشد و نقشش در وجوه مختلف هنر انقلاب اسلامی بیشتر و چشمگیرتر باشد.

مرادی در ادامه گفت: از برادر هنرمندمان جناب آقای روزبهانی که هم در حوزه مطالعات نظری هنر و تدریس آن سوابق قابل توجهی دارند، در چند رسانه شاخص فعالیت داشته‌اند و هم در مرکز هنر و رسانه معاونت فضای مجازی دفتر تبلیغات اسلامی مسئولیت داشته‌اند، ‌می‌خواهم که باعث رشد و شکوفایی هر چه بیشتر هنر و ظرفیت هنر انقلاب در قم باشند. ما هم قول همکاری و همراهی در ستاد را می‌دهیم تا این روند سرعت بگیرد.

در ادامه مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری و سرپرست حوزه هنری قم نیز خاطرنشان کرد: فضای صمیمی حاکم بر حوزه هنری قم همیشگی بود و همین روابط صمیمی زمینه پیشرفت حوزه هنری استان را فراهم کرد. با تکیه بر تیم همکارانم در حوزه هنری قم از ۷ سال پیش راه جدیدی در تربیت نیرو شروع شد. زمانی در حوزه هنری قم هزینه پرداخت می‌شد و اثری آماده انتشار از هنرمند یا نویسنده‌ای خریداری می‌شد تا به عنوان تولید هنری عرضه شود، اما امروز هنرمندان حوزه هنری و کسانی که در کنار حوزه رشد کرده‌اند برای ما کتاب، فیلم و نمایش تولید می‌کنند. این یکی از ویژگی‌های بارز حوزه هنری قم است.

اگر پرچم قم بالا برود، انقلاب رشد خواهد کرد

همچنین محمدعلی روزبهانی رئیس جدید حوزه هنری استان قم در سخنانش تأکید کرد: قم شهر کوچکی نیست، هم قدمت تاریخی قابل اعتنایی دارد و هم مهم‌تر از هر چیز دیگری اینجا خانه اهل بیت است. سنت دیرینه حوزه علمیه در اینجا جاری است. هویت انقلاب اسلامی به نام قم است. قم را از ایران و تهران نمی‌توان جدا کرد. اگر پرچم قم بیفتد انقلاب افول خواهد کرد و اگر پرچم قم بالا برود، انقلاب رشد خواهد کرد.

وی در ادامه بیان کرد: قم از نظر نیروی انسانی بسیار قوی است و نیروی این استان یک گنجینه برای تمام کشور است. از طرفی چگالی فرهنگی قم به نسبت دیگر استان‌های کشور بسیار بالاست و اینها همه به برکت وجود حضرت معصومه (س) در قم است. مدیری که در قم رشد می‌کند و تاب‌آوری دارد تا پایان در مسیر انقلاب باقی می‌ماند.

روزبهانی در پایان سخنانش با اشاره به دوران مدیریت مجدالدین معلمی و سید مهدی سیدین‌نیا در قم از زحمات و اثرات آنها در این حوزه تقدیر و تشکر کرد.

در پایان نیز با اهدای لوح تقدیری از زحمات مجدالدین معلمی در حوزه هنری قم تشکر و حکم رئیس جدید حوزه هنری تقدیم محمدعلی روزبهانی شد.

در بخشی از این حکم که به امضای محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری رسیده، آمده است:

«برادر ارجمند جناب آقای محمدعلی روزبهانی

پیمودن مسیر رشد و اعتلای هنری این دیار نیاز به تلاش روزافزون، برنامه‌ریزی داهیانه، برقراری ارتباطات وثیق مردمی و بهره‌گیری از اساتید و قله‌های هنر انقلاب دارد.

بر این مبنا و نظر به تجربیات و توانایی‌های شما، بنا بر پیشنهاد معاون محترم راهبری استان‌های حوزه هنری، ‌جنابعالی را به «ریاست حوزه هنری انقلاب اسلامی استان قم» منصوب می‌نمایم.»

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند