محفل شعر بانوان گوهرشاد در قم به مناسبت دهه کرامت برگزار شد

01:570

هم‌زمان با دهه کرامت و با حضور بانوان شاعر دو استان قم و فارس، محفل شعر گوهرشاد در قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری،‌ هم‌زمان با دهه کرامت و با حضور بانوان شاعر دو استان قم و فارس، محفل شعر گوهرشاد در قم برگزار شد.

در ابتدای این محفل که در سالن ولایت حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، پروانه نجاتی شاعر استان فارس که به عنوان مهمان کارشناس در این محفل حاضر بود در گفتگو با اعظم سعادتمند کارشناس و منتقد ادبی به ویژگی‌های شعر زنان و شعر انقلابی پرداخت.

نجاتی توسل به ائمه‌ اطهار علیها سلام و شهدا را از ویژگی‌های بارز شاعران انقلابی و متعهد دانست و گفت: شعر الهامی است از جانب خدا و شاعران باید قدر این موهبت الهی را بدانند. چرا که هرکسی از این عطیه‌ی الهی بهره‌مند نمی‌شود.

وی همچنین متذکر شد: خوب است که جلسات کارگاهی آقایان و بانوان شاعر از هم مجزا باشد تا بانوان شاعر در کنار هم انس بیشتری پیدا کنند و به استقلال ادبی دست یابند.

در ادامه محفل گوهرشاد که با اجرای خانم طاهره سادات ملکی برگزار شد، شاعران استان فارس و قم؛ مهدیه اکبری، صدیقه سادات علوی، ملیحه سازگار، ملیحه رجایی، فائزه امجدیان،‌ زینب غلامی، نجمه سادات هاشمی و سمیه خردمند به شعر خوانی در وصف امام رضا علیه السلام و حضرت معصومه سلام الله پرداختند.

این محفل به همت حوزه هنری قم و آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله برگزار شد و شاعران استان فارس به مناسبت هفته فرهنگی شیراز در قم در این محفل حضور یافتند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند