در آستانه سالروز حماسه پاتک زید برگزار می‌شود؛
محفل شب خاطره و رونمایی کتاب «خانه عمو حسین» در اردکان

02:000

رئیس حوزه هنری یزد از برگزاری محفل شب خاطره دفاع مقدس و رونمایی کتاب «خانه عمو حسین» به مناسبت سالروز حماسه غرورآفرین پاتک زید در شهرستان اردکان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، محمدصادق کوچک‌زاده با اشاره به نقش مؤثر رزمندگان یزدی در دوران دفاع مقدس، حماسه پیروزمندانه «پاتک زید» را برگ زرینی در تاریخ افتخارات و مجاهدت‌های رزمندگان استان یزد در دفاع مقدس برشمرد و گفت: در روز ۲۵ مهرماه ۱۳۶۳ ارتش مجهز رژیم بعث عراق تهاجم گسترده‌‌ای را در منطقه کوشک و خط پدافندی زید آغاز کرد، ولی رزمندگان غیور تیپ پیروز ۱۸ الغدیر، شجاعانه در مقابل دشمن بعثی مقاومت کردند و آنان را به عقب راندند.

رئیس حوزه هنری یزد با اشاره به ثبت و ماندگاری این واقعه حماسی افزود: کتاب «خانه عمو حسین» نوشته مصطفی زمانی‌فر در ۲۵۰ صفحه، مقاومت، جانفشانی و ابتکارات رزمندگان یزدی همچون حفر تونل در پاتک زید و دوران دفاع مقدس را روایت می‌کند.

وی ادامه داد: این کتاب در هفته دفاع مقدس به همت حوزه هنری یزد توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.

کوچک‌زاده خاطرنشان کرد: این اثر به همراه آثار دومین کنگره ملی بزرگداشت چهار هزار شهید استان دارالعباده و دارالعلم یزد خدمت رهبر معظم انقلاب اسلامی معرفی شده است.

رئیس حوزه هنری استان یزد با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به ویژه شهدای پاتک زید افزود: به مناسبت پاسداشت سی ‌و‌ هفتمین سالروز این حماسه، محفل «شب خاطره» همراه با رونمایی کتاب «خانه عمو حسین» با حضور جمعی از خانواده‌های معظم شهدا، فرماندهان، ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس، شنبه ۲۴ مهر بعد از نماز مغرب و عشاء با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در «خانه شهید اردکان» برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: در این مراسم فرماندهان و رزمندگان شرکت کننده در پاتک زید به بیان خاطراتی از رشادت‌ها و حماسه‌آفرینی‌های این واقعه می‌پردازند.

حسین میرجهانی اهل اردکان یزد، معروف به «عمو حسین»، رزمنده مخلص و مقنی خبره جبهه‌های نبرد حق علیه باطل بود که با استفاده از هنر حفر تونل زمینه دسترسی رزمندگان به پشت خطوط دفاعی دشمن را فراهم می‌کرد. وی سال ۱۳۹۷ در سن ۸۴ سالگی دارفانی را وداع گفت.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند