محبت: شعر وحدت، دست مهر، عاطفه و آشتی است/ بخش‌های جنبی و شعر بین‌الملل به جشنواره اضافه شود

01:380

محمدجواد محبت دبیر نخستین مهرواره «شعر وحدت» در پیامی ویدئویی، نگاه قلبی خود به این رویداد را مطرح کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، آیین پایانی نخستین مهرواره «شعر وحدت» عصر امروز چهارشنبه ۲۰ اسفند ماه در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد. پخش پیام ویدئویی محمدجواد محبت دبیر این رویداد از برنامه‌های آغازین اختتامیه آن بود.

دبیر نخستین مهرواره شعر وحدت در این پیام مطرح کرد:

«بزرگ‌ترین مفاهیم بشری و فرهنگی را می‌توان در قالب شعر بیان کرد. علایق و ارکان ملی و مذهبی مشترک تمامی ادیان را شعر می‌تواند بیان کند. شعر وحدت، دست مهر، عاطفه و آشتی است، که دل‌های سلیم را به هم نزدیک می‌کند. شعر وحدت می‌تواند پلی باشد که عاشقان نور و سیرت رسول اکرم(ص) را از این سو و آن سوی جهان به هم رساند.

امیدوارم که دبیرخانه چنین جشنواره‌هایی نه تنها دائمی گردد، بلکه به همت مسئولان، عزیزان و بانیان این جشنواره به خارج از مرزهای ایران و سراسر کشورهای اسلامی نیز کشیده شود و در آینده بخش‌های جنبی و شعر بین‌الملل وحدت هم به این حرکت عالی اضافه گردد.

در انتها ضمن عرض خسته نباشید به همه داوران، عزیزان و متولیان برگزاری این جشنواره متبرک، برای تک تک شما خوبان آرزوی سلامت و سعادت دارم و امیدوارم که همگی ما از سعادت شفاعت رسول‌الله، رسول مهر و محبت در دنیا و آخرت برخوردار گردیم. ان‌شاءالله»

گفتنی است، نخستین مهرواره سراسری شعر وحدت در آستانه عید مبعث رویدادی است که از سوی حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شد. این رویداد عصر امروز ۲۰ اسفندماه با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند