مجموعه نمایشی «نقش پنهان ماه» تولید شد

02:000

مسئول واحد نمایش حوزه هنری خوزستان از تولید پروژه نمایشی «نقش پنهان ماه» به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی توسط حوزه هنری خوزستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، آرش ساربان از تولید مجموعه نمایشی «نقش پنهان ماه» خبر داد و گفت: این مجموعه به مناسبت سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی به همت واحد نمایش حوزه هنری خوزستان تولید شده است.

مسئول واحد نمایش حوزه هنری خوزستان افزود: این پروژه در قالب پنج نمایش کوتاه و مونولوگ با همکاری تعدادی از نمایشنامه‌نویسان بومی استان تولید شده و با نگاهی به نقش حاج قاسم در حوادث منطقه و نیز لحظه شنیدن خبر شهادت حاج قاسم سلیمانی از زوایای گوناگون است.

وی با بیان اینکه این پروژه شامل پنج‌ نمایش هفت تا هشت دقیقه‌ای به نام‌های «اریحا»، «فرمانده»، «هیمنه»، «رویا» و «اقتباب» است تصریح کرد: این مجموعه نمایشی کاری از واحد نمایش حوزه هنری استان خوزستان با همکاری مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، موئسسه رسانه سازمان تبلیغات اسلامی است.

طراح صحنه و کارگردان هنری پروژه نمایشی «نقش پنهان ماه» هدف از تولید این کار را ادای دینی نسبت به فرمانده شهید حاج قاسم سلیمانی دانست و ابراز کرد: در هر کدام از این نمایش‌ها که وام گرفته از قصه‌های واقعی هستند، سعی شده نقش پنهان حاج قاسم سلیمانی را از زوایای مختلف نشان دهیم که امیدواریم کارهایی تأثیرگذار و به لحاظ فنی قابل قبول باشند.

وی با اشاره به اینکه نویسندگی این مجموعه نمایشی را سید محمدمصطفی موتورچی و کارگردان تلویزیونی و تدوین آن را سجاد قنبری برعهده دارد اضافه کرد: همچنین تصویربرداران: عرفان ساربان و مهدی بیگدلی، منشی صحنه: رشید فهدی، نورپرداز: میلاد دریس، گریم: خدیجه بنی‌خالد، صدابرداری: امیرحسین قنبری، صداگذاری: امیرعلی قنبری، طراح لباس: مهربان ساربان و مدیر تدارکات بر عهده موسی جعفری‌راد است.

ساربان با اشاره به بازیگران مجموعه نمایشی «نقش پنهان ماه» اظهار کرد: بازیگران «اریحا»: سید محمدعلی موسوی و فاطمه نژاد نیلی، «فرمانده» آزاده جدیدی و رعنا فر موسوی، «هیمنه» حسین گلچین‌زاده و علی بیدلی، «رویا» عاطفه تندل و آرش ساربان و «اقتباب» سعید نگراوی هستند.

وی یادآور شد: این آثار جهت ارائه از شبکه‌های سیما و سیمای خوزستان و نیز نشر در فضای مجازی تولید شده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند