از سوی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری؛
مجموعه نمایشنامه «سکوت شب یلدا» رونمایی شد

02:0010

همزمان با آغاز سی چهارمین جشنواره تئاتر چهارمحال و بختیاری از مجموعه نمایشنامه «سکوت شب یلدا» تولید واحد نمایش حوزه هنری رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، احسان قائدی رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در آیین رونمایی مجموعه نمایشنامه «سکوت شب یلدا» گفت: «سکوت شب یلدا» شامل شش نمایشنامه از نویسندگان استان چهارمحال و بختیاری است که به همت واحد نمایش حوزه هنری و از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

وی افزود: نمایشنامه‌های «سکوت شب یلدا» و «بوته سبز» به نویسندگی رضا ولی‌پور دهکردی، «دو قبیله غریب» به نویسندگی مسلم سلیمانیان چالشتری، «خانه» به نویسندگی کاظم حیدری چالشتری، «قطعات جدا مانده یک جنایت معمولی» به نویسندگی قاسم اسماعیلی دهکردی، و «کافور» به نویسندگی سارا اسماعیلی، شش نمایش منتشر شده در این اثر هستند.

قائدی اظهار داشت: هنرمندان نمایشنامه نویس استان از جایگاه خوبی در تئاتر ایران برخوردار هستند و استعداد های بسیار خوبی در این زمینه در استان هست که تا کنون آثار بسیاری از این عزیزان به صورت مکتوب به چاپ نرسیده و این اولین اثر مکتوب مجموعه نمایشنامه در استان است که منتشر شده.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: موضوعات و مضمون آثار نمایشی این کتاب در محورهای انقلاب و تمدن اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت پایداری، خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی و مسائل اجتماعی و مسائل این چنینی است.

وی افزود: فراخوان جایزه نمایشنامه نویسی در حوزه هنری سه دوره برگزار شده که آثار این مجموعه از برگزیدگان دوره های جایزه نمایشنامه نویسی و آثار تولید شده حوزه هنری استان در طول سال های ۱۳۹۰ تا ۱۴۰۰ است.

قائدی گفت: دوره چهارم جایزه نمایشنامه نویسی در ماه های آینده فراخوان خود را منتشر خواهد کرد و تلاش خواهیم کرد هر سال آثار منتخب این فراخوان را به صورت کتاب منتشر کنیم.

مجموعه نمایشنامه «سکوت شب یلدا» در ۱۰۰۰ نسخه عرضه شده است.

گفتنی است در آیین رونمایی از این اثر که با حضور داوران جشنواره تئاتر استانی و هنرمندان تئاتر استان برگزار شد از نویسندگان این اثر با لوح تقدیر قدردانی شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند