به همت دانشکده هنر دانشگاه سوره؛
مجموعه نشست‌های «عاشورا در قاب هنر» برگزار می‌شود

01:050

مجموعه نشست‌های «عاشورا در قاب هنر» به همت دانشکده هنر دانشگاه سوره از سه‌شنبه ۱۶ شهریورماه در قالب هشت نشست به صورت مجازی در سامانه آموزشی این دانشگاه آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، این مجوعه نشست‌ها در راستای نیل به مأموریت سازمانی دانشگاه سوره و تحلیل علمی ابعاد وسیع واقعه عاشورا در هنر با سخنرانی نصرت‌اله تابش با موضوع «واقعه عاشورا و تراژدی مدرن» ساعت ۱۸ عصر ۱۶ شهریورماه آغاز خواهد شد و تا چهارشنبه ۳۱ شهریورماه ادامه خواهد داشت. از عناوین سخنرانی‌ها می‌توان به «بررسی تطبیقی نمادهای عاشورایی در نقاشی مکتب سقاخانه و نقاشی دهه نخست انقلاب اسلامی» (دکتر محمدعلی روزبهانی)، «تحلیل محتوایی و ساختاری فیلم‌نامه «روزِ واقعه»، از منظرِ نقشِ دراماتیک «قهرمان غایب» و الگوی «سفر قهرمان»» (دکتر امیررضا نوری پرتو)، «بنیاد فرهنگ عاشورایی در نمایش ایرانی» (محمدرضا آزاد)، «تحلیل ریشه‌‌شناسانه سنت‌های بومی در نگاره عصر عاشورا» (دکتر مهدی خانکه)، «پوشش و قدسیت در عاشورا» (دکتر طیبه عزت‌الهی)، «بازتاب مضامین عاشورایی در آثار نگارگری معاصر ایرانی» (دکتر خشایار قاضی‌زاده) و «مضامین نو در شبیه‌خوانی» (دکتر محمدحسین ناصربخت) اشاره کرد.

این سخنرانی‌ها در حوزه‌های مختلف هنری برگزار شده و سعی شده است تا طیف‌های مختلف مطالعاتی دانشگاهی را در حوزه قیام پرشور عاشورا در برگیرد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این برنامه به صورت آزاد به آدرس https://sibad.soore.ac.ir/v/show/tragedy مراجعه کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند