مجموعه اشعار آئینی امیر رسولی در شب شعر «سَر خُم» رونمایی شد

01:350

مجموعه اشعار آیینی امیر رسولی با عنوان «باران گفته است» در مراسم شب شعر «سَر خُم» شامگاه چهارشنبه ۲۲ تیرماه ۱۴۰۱ در زینبیه اعظم زنجان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در شب شعر «سَرخُم» که همزمان با دهه امامت و ولایت و در آستانه فرا رسیدن عید سعید غدیرخم با حضور اساتید و مفاخر شعر آئینی کشوری و استانی و از سوی سپاه انصار المهدی(عج)، حوزه هنری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرداری شهر زنجان در زینبیه اعظم زنجان برگزار و از کتاب «باران گفته است» رونمایی به عمل آمد.

کتاب شعر «باران گفته است» مجموعه اشعار امیر رسولی در ده سال اخیر است که دارای ۵۵ شعر با مضامین آئینی است و شاعر در اغلب اشعار به شخصیت‌های صدر اسلام و در ادامه به واقعه عاشورا پرداخته است. این کتاب سومین اثر مکتوب حوزه هنری زنجان در سال ۱۴۰۱ است که با شمارگان ۶۰۰ نسخه در ۱۳۲ صفحه توسط انتشارات فصل پنجم چاپ و منتشر شده است.

عمده قالب‌های ادبی مجموعه اشعار «باران گفته است» غزل می‌باشد و در قالب‌های شعری برخی از اشعار نیز غزل مثنوی و مسمط نیز به چشم می‌خورد. این اثر در ابتدا با غزلی در مضمون راز و نیاز با پرودگار دو عالم است که مخلوق خداوند با ابیات ادبی در پی طلب استغفار و امیدوار به بخشش‌های بی‌کران خداوند است.

خواستم هر وقت اندوهی بکاهم از دلش

روی دوشِ او شدم هر بار باری بیشتر

دارم از اون انتظار اتفّاق تازه را

از خودم امّا ندارم انتظاری بیشتر

غیر از آن که با غمی دیگر دلم را پر کند

برنیامد از غروب جمعه، کاری بیشتر

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند