«مازندران» موضوع سیزدهمین همایش تاریخ شفاهی ایران شد

01:090

فراخوان مقاله سیزدهمین همایش تاریخ شفاهی ایران با موضوع تاریخ شفاهی محلی مازندران منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سید رحیم موسوی ساروی کارشناس مسئول واحد آموزش و پژوهش این مرکز با اعلام خبر فوق افزود: این رویداد در حالی رقم می خورد که پرداختن به جنبه های مختلف زیست بوم مازندران از محورهای مهم سند تحول حوزه هنری مازندران می باشد.

وی با اشاره به همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و سپاه کربلای مازندران در برگزاری و میزبانی این رخداد ملی گفت: برگزاری موفق دوره آموزشی و کارگاه تخصصی تاریخ شفاهی با حضور دکتر نورایی در حوزه هنری مازندران ( دهه سوم مرداد ماه سال جاری) و حضور بیش از ۱۵۰ محقق از سراسر کشور در این برنامه یکی از عوامل و انگیزه های انجمن تاریخ شفاهی ایران برای انتخاب این موضوع و رویداد پیش رو بوده است.

موسوی ساروی اهداف این همایش ملی را که پاییز سال جاری در مازندران برگزار می شود، دانش افزایی و تقویت مهارت علمی و عملی پژوهشگران و علاقمندان این عرصه، بازیابی اولویت های تاریخ شفاهی در عرصه تاریخ محلی، تبیین و بازشناسی نقش و نسبت تاریخ شفاهی در ثبت و ترویج فرهنگ مردم، آسیب شناسی تاریخ شفاهی در حیطه تاریخ نگاری محلی عنوان کرد.

دبیر اجرایی سیزدهمین همایش تاریخ شفاهی ایران درباره محورهای همایش گفت: در بخش مازندرانی مواردی همچون نقد و بررسی تولیدات پژوهشی تاریخ شفاهی محلی نگاری، مردم شناسی فرهنگ عامه و سبک زندگی میراث ناملموس، تاریخ خاندانی و نسب شناسی مشاهیر، کار و زنان، آموزش سنتی و مدرن، بقاع و امام زادگان، بهداشت، مهاجرت و مهاجر پذیری و … از موضوعات کلیدی هستند.

وی همچنین گفت: سه محور مهم دیگر همایش در سطح ملی؛ تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تاریخ شفاهی و مطالعات شهری و تاریخ شفاهی و مطالعات روستایی می باشد که خود محورهای مختلفی را شامل می شود.

کارشناس مسئول واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری مازندران با ذکر این نکته که علاقمندان می توانند جهت ارسال مقاله به دبیرخانه الکترونیکی انجمن تاریخ شفاهی ایران به آدرس Iranian.oha@gmail.com  مراجعه کنند گفت: آخرین مهلت ارسال چکیده مقاله ۱۵ مهر ماه و آخرین مهلت ارسال اصل مقاله ۱۵ آبان سال جاری خواهد بود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند