در یک دیدار مطرح شد؛
لزوم گسترش فعالیت های هنری در مازندران با رویکرد مردمی

02:000

مهدی معصومی گرجی با حضور در فرمانداری نکا، این شهرستان را دروازه شرقی استان در امور فرهنگی هنری برشمرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، روز پنجشنبه ۲ تیر ۱۴۰۱ رییس این مرکز در دیدار با عبدالرضا بابایی فرماندار جوان شهرستان نکا، درباره فضای هنری و فعالیت های فرهنگی این شهرستان با وی گفتگو کرد.

معصومی گرجی در این دیدار که با هدف گسترش تعاملات فرهنگی صورت گرفت، هنرمندان نکا را از افراد خوش ذوق و خلاق فعال در فضای فرهنگی استان عنوان کرد و گفت: لازم است که برنامه های هنری بویژه با رویکرد مردمی در نکا گسترش یافته و در این مسیر از پتانسیل هنرمندان همین شهرستان استفاده شود.

وی با ذکر چند نمونه افزود: متاسفانه نبود برخی امکانات باعث شده هنرمندان نکا فعالیت خود را در مرکز استان و سایر شهرها پیگیری کنند و یا به دلیل دشواریهای موجود کمتر دیده و شناخته شوند که این در ادامه از انگیزه آنها جهت تولیدات موثر کم خواهد کرد.

این مقام مسئول با ابراز این نکته که حوزه هنری مازندران در پی ایجاد پایگاهی جهت توسعه فعالیت هنری در شرق استان است ادامه داد: نکا را می توان (به لحاظ جمیع موقیت ها ) دروازه شرقی استان قلمداد کرد و با انتقال برخی برنامه ها، رویدادها و محافل در این منطقه از ظرفیت هنرمندان شرق استان به بهترین نحو بهره برد.

عبدالرضا بابایی نیز با یاداوری این مهم که شهرستان نکا از دیرباز در زمینه فعالیت های فرهنگی هنری مغفول مانده گفت: هنرمندان و فعالان فرهنگی بسیاری در این شهرستان حضور دارند که لازم است با ایجاد موقعیت هایی در این عرصه نقش آفرینی کنند.

این چهره دانشگاهی همچنین با ابراز علاقه و خرسندی جهت همکاری مشترک با حوزه هنری مازندران، درباره همسو کردن نیروهای مختلف اداری و اجرایی نکا در شکل گیری برنامه و تولیدات فرهنگی هنری قول مساعد داد.

این دیدار، در ادامه سیاست تمرکز زدایی حوزه هنری انقلاب اسلامی مازندران و ایجاد هسته های هنری انقلابی در شهرهای مختلف، همچنین کشف و پرورش استعدادهای هنری مطابق با سند تحول و زیست بوم این مرکز صورت گرفت.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند