لزوم استفاده از هنر برای کاهش آسیب‌های اجتماعی محله‌ها

03:410

با حضور رئیس اداره هنر اجتماعی مرکز هنر مردمی معاونت راهبری استان‌های حوزه هنری در مازندران، تفاهم‌نامه همکاری‌های فرهنگی و هنری حوزه هنری مازندران با هیئت بیت‌العباس ساری امضاء شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، هفته گذشته در دیدار سالار شفق رئیس اداره هنر اجتماعی مرکز هنر مردمی معاونت راهبری استان‌های حوزه هنری از هیئت یاد شده، مذاکرات تکمیلی جهت همکاری دو طرفه صورت گرفت و در نهایت پس از تنظیم این تفاهم‌نامه، به امضای دو طرف رسید.

مهدی معصومی گرجی رئیس حوزه هنری مازندران در این باره گفت: علاوه بر ایجاد یک مرکز رشد فرهنگی هنری برای سنین مختلف به‌ویژه نوجوانان و جوانان (با هدف شناسایی، جذب و پرورش) برگزاری ویژه‌برنامه‌های فرهنگی مذهبی در مناسبت‌های مختلف، اجرای سرود، نمایش، نمایشگاه‌های تجسمی و عکس، مسابقات هنری از جمله مفاد همکاری‌های ذکر شده است که حوزه هنری در ادامه سیاست تمرکززدایی و هنر مردمی به اجرای آن در هیئت بیت‌العباس ساری خواهد پرداخت.

وی ادامه داد: ظرفیت این مرکز با حضور جوانانی پرشور، متخصص و دلسوز در هسته کارهای فرهنگی، فرصت مناسبی برای ارائه ارزش‌های اسلامی و انسانی از طریق بیان شیوای هنر است.

شایان ذکر است که حوزه هنری مازندران از دوسال گذشته تاکنون چند ویژه‌برنامه و مسابقه فرهنگی هنری با همکاری مسئولان هیئت بیت‌العباس اجرا کرده که از جمله می‌توان به محفل شور هنر و شب پانزدهم اشاره داشت.

لزوم استفاده از هنر برای کاهش آسیب‌های اجتماعی محله‌ها

همچنین سالار شفق رئیس اداره هنر اجتماعی مرکز هنر مردمی معاونت راهبری استان‌های حوزه هنری، در نشست با جمعی از هنرمندان و تولیدکنندگان آثار هنری حوزه هنری استان گفت: تلاش داریم زمینه ارائه کار داوطلبانه هنرمندان فراهم شود تا با تلفیق داده‌های هنری در راستای حل آسیب‌های اجتماعی محلات اثرگذار باشیم.

شفق عنوان کرد: هدف از این سفر بازدید از مناطق فقیر فرهنگی در محلات دورافتاده و فراموش شده سطح مازندران است تا با ایجاد جریان هنر مردمی از آسیب‌های اجتماعی کاسته شود.

رئیس اداره هنر اجتماعی مرکز هنر مردمی معاونت راهبری استان‌های حوزه هنری افزود: همچنین همکاری با هنرمندان جهادی با هدف ایجاد جبهه‌های فرهنگی و گسترش این جبهه یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های پیش روی ما است.

شفق پس از بازدید از یک اثر نمایشی، سرود و تولید تصویری حوزه هنری مازندران یادآور شد: حوزه هنری هم به‌عنوان یکی از اعضای اصلی این جبهه و یک کنشگر اجتماعی، در رشته‌های مختلف هنری در حال فعالیت است تا این پازل تکمیل و کارهای نو و بدیع رقم بخورد.

وی ادامه داد: بحث دوم هم اعلام وجود و حضور حوزه هنری استان به‌صورت گسترده و رسمی در محلات حاشیه‌ای شهر باتوجه به مدل و الگویی که پیش تر طراحی شده است.

شفق با ذکر این نکته که سال گذشته در ۸ استان و ۲۶ محله کار کردیم، عنوان کرد: این کار انجام شد تا الگوی هویتی خودمان را به عنوان یک مدل جامع با استفاده از ابزار هنر طراحی کرده و در استان‌ها اجرا کنیم.

وی که در سفر به مازندران به اتفاق رئیس حوزه هنری استان با گروه‌های مذهبی جهادی شهرستان بابل و معاون هنری خیریه بین‌المللی «آبشار عاطفه‌ها» نیز دیدار و درباره همکاری‌های مشترک گفت‌وگو کرد، افزود: امیدواریم با همکاری‌های گسترده فرهنگی هنری کار بهتر و دقیق‌تری با استفاده از داده‌های جدید ارائه بدهیم، در این مدل جدید هنرمند می‌تواند (همچون گروه‌های جهادی) کار داوطلبانه خودش را ارائه بدهد و در راستای حل آسیب‌های اجتماعی اقدامات شایسته‌ای صورت گیرد، چرا که هنرمندان بازوهای حرکت حوزه هنری هستند.

معصومی گرجی رئیس حوزه هنری مازندران نیز در این رویداد با اشاره به آمادگی و در صحنه بودن هنرمندان مازندران جهت ارائه فعالیت‌های هنری گفت: این مرکز به عنوان نهاد انقلابی و خانه امنی برای هنرمندان متعهد همواره به دنبال ایجاد فضایی برای فعالیت هنری و اشاعه آن بوده و از ظرفیت هنرمندان استان در راستای فعالیت‌های سازنده استفاده خواهد کرد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند