كتاب «كهنه‌سرباز» در خرم آباد رونمایی می‌شود

01:140

مراسم رونمایی از كتاب «كهنه‌سرباز» و نمایش فيلم مستند «اسكندر» به كارگردانی حسين سپهوند همراه با خاطره‌گويی چهارشنبه ٢٤ فروردين ماه در حوزه هنری لرستان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، آيين رونمايی از كتاب «كهنه‌سرباز» به تحقیق و تدوین امين كيانی و فيلم مستند «اسكندر» به كارگردانی حسين سپهوند همراه با خاطره‌گويی چهارشنبه ٢٤ فروردين ماه ١٤٠١ ساعت: ١٠/٣٠ صبح در تالار ماه حوزه هنری لرستان برگزار می‌شود.

کتاب «کهنه سرباز» خاطرات امیر سرتیپ دوم اسکندر بیرانوند است که توسط امین کیانی گردآوری و در انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.

این کتاب، خاطرات امیر سرتیپ دوم «اسکندر بیرانوند» فرمانده لشکر ۸۴ پیاده‌ ارتش لرستان و از فرماندهان شجاع دوران دفاع مقدس است. کتاب با خاطرات دوران کودکی بیرانوند شروع می شود و تا دوران پس از بازنشستگی ادامه دارد. بخش عمده‌ی کتاب حول خاطرات راوی از حوادث سال‌های ۱۳۵۲ و ۱۳۵۳ در مهران پیش از انقلاب و ارتفاع ۳۴۳ دزفول پیش و عملیات‌های محرم و فتح‌المبین می‌چرخد.

مستند «اسکندر» به کارگردانی حسین سپهوند از فیلم‌سازان لرستانی نیز زندگی امیرتیمسار دوم اسكندر بیرانوند را روایت می‌کند.

اين مستند تلاش دارد ابعاد شخصيتی سرهنگ اسكندر بيرانوند، خاطرات و نقش بارز و ممتاز ایشان و تاکتیک‌های نظامی او در فرماندهی عمليات‌های جنگ تحمیلی و سلحشوری نيروهای رزمنده‌ی ارتشی لرستانی در دوران دفاع مقدس را به تصوير بكشد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند