قره‌داغی: گام‌های ارزشمندی برای توسعه فرهنگی آذربایجان شرقی برداشته شده است/ جعفریان: ظرفیت‌های مراکز استانی حوزه هنری احصا می‌شود

02:240

معاون اداری و مالی حوزه هنری گفت: امیدواریم در راستای جهش فرهنگی و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی اقدامات ارزشمندی از سوی حوزه هنری آذربایجان شرقی شاهد باشیم.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، عبدالحمید قره‌داغی در نشست صمیمی با همکاران حوزه هنری آذربایجان شرقی با بیان این مطلب اظهار کرد: حوزه هنری انقلاب اسلامی، گام‌های ارزشمندی در راستای توسعه فرهنگی شهرستان تبریز و مراغه برداشته است که امیدواریم این فعالیت‌ها در آینده نزدیک ثمرات مهمی برای این استان داشته باشد.

وی افزود: تلاش همکاران حوزه هنری آذربایجان شرقی در میان مراکز استانی حوزه هنری مثال‌زدنی است؛ این تلاش‌ها نیز در استان به ویژه برای سازمان برنامه و بودجه استان محسوس شده است.

معاون اداری و مالی حوزه هنری کشور در ادامه تصریح کرد: امیدواریم در راستای جهش فرهنگی و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی اقدامات ارزشمندی از سوی حوزه هنری استان شاهد باشیم.

در ادامه این نشست، سیدمحمدحسین بلاغی، رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی، همکاران این نهاد فرهنگی را دغدغه‌مند و حزب‌اللهی عنوان کرد و گفت: این وسعت از کار فرهنگی و هنری با اقل هزینه‌ها، تنها از طیف جوان و حزب‌اللهی امکان‌پذیر است.

وی افزود: همکاران ما در حوزه هنری آذربایجان شرقی با وجود مشکلات مالی، با انرژی و توانمندی بسیار بالا در حال تلاش هستند که امیدواریم شاهد تعالی در مسیر فرهنگی و هنری استان باشیم.

ظرفیت‌های مراکز استانی حوزه هنری احصا می‌شود

حمیدرضا جعفریان معاون امور سینمایی حوزه هنری کشور نیز در نشست صمیمی با سینماگران استان آذربایجان شرقی با بیان این مطلب اظهار کرد: دغدغه‌ها و ظرفیت‌های استان‌ها با یکدیگر متفاوت است که باید در راستای احصای ظرفیت‌های استان‌ها، قدم‌های بلندی برداشته شود.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های استان‌ها در جهت فیلم‌سازی استفاده شود، افزود: استان آذربایجان شرقی از معدود استان‌های دارای ظرفیت فیلم‌سازی است که خوشبختانه فیلم‌سازان قدرتمندی را در خود پرورش داده است که امیدواریم فیلم‌های سینمایی خوبی با همکاری این هنرمندان تهیه و تولید شود.

معاون امور سینمایی حوزه هنری کشور با بیان اینکه ذات هنر، ذات تکثر است، ادامه داد: با استمرار این گونه اتفاقات و هم فکری با هنرمندان حوزه سینما و فیلم در استان‌ها، می‌توان ضمن ارزیایی این حوزه، اقدامات مؤثری در این راستا انجام داد.

در ادامه این نشست، سیدمحمدحسین بلاغی، رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی، با بیان اینکه حوزه هنری به دنبال تقویت پایه‌های فرهنگی و هنر است، اظهار کرد: اقدامات حوزه هنری در جهت تربیت نیروی جوان و انقلابی و انجام کارهای فرهنگی و هنری، اقدامات ارزشمند و امیدبخش است.

وی افزود: رویکرد جدید حوزه هنری احیای امور سینمایی است که دیدگاه سینماگران آذربایجان شرقی در عرصه سینما و فیلم، کمک ویژه‌ای برای نهاد فرهنگی و هنری است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند