قره‌داغی: ضرورت بهره‌گیری از سینماهای بروز با هدف امیدبخشی به جامعه

02:490

معاون اداری مالی حوزه هنری گفت: فیلم و سینما مسائلی را بیان می‌کند که نشان دهنده نفوذ آن بر ارتباطات، خلق و خوی، اعتقادات و رفتار افراد جامعه است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، عبدالحمید قره‌داغی معاون اداری مالی حوزه هنری با همراهی حمیدرضا جعفریان رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری، مصطفی حسینی مدیرعامل مؤسسه بهمن سبز و جمعی از مسئولان این سازمان، ظهر روز دوشنبه ۱۵ دی‌ماه، با ریاست، معاونین، پرسنل و هنرمندان حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمانشاه دیدار و گفت‌وگو کردند.

وی در این دیدار ضمن تأکید بر تأثیر عمیق سینما بر زندگی مردم، عنوان کرد: تأثیر سینما بر بهداشت روانی در بسیاری از مطالعات بررسی شده، به‌طوری که با تأسیس سینماها و مدیریت کارآمد آن می‌توان شاهد کاهش نرخ مهاجرت در بین مردم جامعه بود و به سبب آن، امید را در جامعه گسترش داد و به هیچ وجه نمی‌توان تأثیر عمیق فیلم و سینما را بر زندگی مردم و روابط اجتماعی آنان نادیده گرفت.

لزوم تبدیل تهدید به فرصت در محدودیت‌ها

همچنین در نشستی که همزمان با دیدار معاون اداری مالی حوزه هنری با کارکنان این نهاد انقلابی صورت پذیرفت، حمیدرضا جعفریان رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری نیز در نشستی دیگر با اساتید و هنرمندان عرصه فیلم و سینما دیدار و گفت‌وگو کرد.

جعفریان هدف از دیدار با اهالی فیلم و سینمای کرمانشاه را بررسی کمی و کیفی سینماها و همچنین شناسایی هنرمندان تأثیرگذار این خطه از کشور عنوان کرد و گفت: در شرایطی این چنین که با مشکلاتی از قبیل کمی بودجه مواجه هستیم، باید با خلاقیت به سمت تولید محتوای سینمایی و تصویری قدم گذاشت که نیازمند کمترین منابع مالی باشد.

در انتهای این دیدار نیز، تنی چند از هنرمندان و پیشکسوتان عرصه سینما به ارائه پیشنهاد و تبادل نظر و همچنین شرح اجمالی از مشکلات و گلایه‌های هنرمندان فیلم‌ساز پرداختند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند