قره‌داغی: 80 سینما به سرانه سینماهای کشور اضافه شد/ آمادگی حوزه هنری برای احیاء «سینما نور» کرمان

02:0030

معاون اداری و مالی حوزه هنری کشور گفت: آمادگی داریم تا «سینما نور» کرمان را به یک مجموعه فرهنگی تبدیل کنیم.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در دیدار عبدالحمید قره‌داغی معاون اداری مالی حوزه هنری، میثم مرادی معاون راهبری استان‌ها، محمد توکلی دبیر کارگروه طرح تحول حوزه هنری و مجتبی اسدی رئیس حوزه هنری کرمان با زینی‌وند استاندار و موسوی معاون عمرانی استانداری کرمان، بار دیگر موضوع احیاء و بازسازی سینما نور مطرح شد.

در این دیدار عبدالحمید قره‌داغی، معاون اداری مالی حوزه هنری با بیان اینکه کار سینماداری و سینماسازی به حوزه هنری سپرده شده است، گفت: ما در ۲۱ استان سینما داریم و از سال گذشته که با شیوع ویروس کرونا سینما‌های کشور تعطیل شدند، کار سینماسازی ما تعطیل نشد و در این یک سال بیش از ۸۰ سالن سینما به سرانه سالن‌های کشور اضافه شد.

وی ساخت ۸۰ سالن سینما در سال گذشته را بدون کمک و همیاری مجموعه مدیران شهری و استانی را غیرممکن دانست و بیان کرد: ما در کرمان ملک سینما داریم، اما به دلایل مختلفی متأسفانه چراغ آن خاموش بوده‌ است.

قره‌داغی تصریح کرد: ما با توجه به ظرفیت حوزه هنری و تجربه سازمان سینمایی این نهاد در ساخت سینما، این آمادگی را داریم تا سینما نور را تبدیل به یک مجموعه فرهنگی چند منظوره درآمد‌زا با سالن‌های متعدد کنیم.

موسوی، معاون عمرانی استانداری کرمان نیز ضمن اشاره‌ به پیشینه سینما نور گفت: در جلسات قبلی با رئیس حوزه هنری کرمان توافق کردیم که کارشناسان نظام مهندسی، استحکام ساختمان سینما نور را بررسی کنند و در صورت نیاز به استحکام این اقدامات انجام بگیرد.

وی افزود: ما در استان نیز کمک خواهیم کرد تا مرمت ساختمان انجام شود و امیدوارم شاهد تبدیل آن به یک فضای فرهنگی زیبا باشیم.

زینی‌وند استاندار کرمان نیز وجود یک مجموعه فرهنگی با محوریت سینما را برای استان کرمان لازم دانست و گفت: برای استان کرمان خوب نیست که یک مجموعه فرهنگی به‌روز با محوریت سینما نداشته باشد، در خصوص بازسازی و مرمت سینما نور از امکانات استان استفاده خواهیم کرد و امیدواریم با یک تفاهم این کار انجام شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند