قربانی: ۸۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ملی «حماسه‌گویان» ارسال شد

02:0010

مدیر دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان اصفهان اعلام کرد: در مجموع در دو بخش دانش‌آموزی و بزرگسال تعداد ۸۰۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد، که در این میان استان اصفهان با ۵۹۰ اثر بیشترین آثار ارسالی جشنواره را به خود اختصاص داده است.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، منصور قربانی مدیر دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان اصفهان با اعلام اینکه این استان در بخش بزرگسالان با ۲۱۹ اثر و در بخش دانش آموزی با ۳۷۱ اثر در این جشنواره حضور دارد، خاطرنشان کرد: از لحاظ تعداد آثار حاضر در جشنواره بعد از اصفهان، استان‌های خوزستان و خراسان جنوبی به ترتیب با ۴۸ و ۴۱ اثر در جایگاه بعدی قرار دارند.

وی در این خصوص با اشاره به اینکه باید اهتمام بیشتری برای ثبت و روایت وقایع و تاریخ شفاهی هشت سال دفاع مقدس و انتقال آن به نسل‌های بعد صورت پذیرد، افزود: همانطور که استان اصفهان در سال‌های دفاع مقدس حضور فعال در جبهه‌های حق علیه باطل داشت و رزمندگان این استان در هشت سال جنگ تحمیلی توانستند در مقابل دشمن بایستند، در جشنواره ملی حماسه‌گویان نیز که به بیان خاطرات حضور مردم و رزمندگان در این سال‌ها اختصاص دارد، استان اصفهان با بیشترین شرکت‌کننده در این جشنواره نشان داد در این خصوص نیز از ظرفیت بالایی برخوردار است.

قربانی اظهار داشت: نخستین دوره جشنواره ملی «حماسه‌گویان» با محوریت خاطره‌گویی دفاع مقدس در حوزه هنری اصفهان شاهد استقبال چهارده استان کشور است.

مدیر دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان اصفهان تصریح کرد: در این جشنواره شاهد حضور فعال دیگر استان‌ها از جمله خوزستان با ۴۸ اثر، خراسان جنوبی با ۴۱ اثر، آذربایجان شرقی با ۳۸ اثر، کردستان با ۱۹ اثر، چهارمحال و بختیاری با ۱۷ اثر، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۴ اثر، قزوین با ۷ اثر، گلستان با ۶ اثر، فارس با ۷ اثر، هرمزگان با ۵ اثر، گیلان با ۳ اثر، تهران با ۴ اثر و همدان با ۱ اثر هستیم.

وی ادامه داد: در مجموع در دو بخش دانش‌آموزی و بزرگسال تعداد ۸۰۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که از آن میان ۱۶۹ اثر برای داوری نهایی انتخاب شدند و برگزیدگان جشنواره از میان این آثار انتخاب خواهند شد. داوری بخش دانش‌آموزی به پایان رسیده است و داوری بخش بزرگسال نیز مراحل نهایی خود را طی می‌کند.

گفتنی است، اختتامیه این جشنواره روز سوم خردادماه در اصفهان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند