دبیر کارگاه بین‌المللی پوستر وحدت «قدس الامة» مطرح کرد:
قدس محور وحدت مسلمانان است

02:210

علیرضا اسکندری عضو اتحادیه بین‌المللی امت واحده در مورد این کارگاه گفت: مسئله فلسطین و قدس نشان داده است که هر چقدر هم که در سکوت رسانه‌ای قرار گیرد، خط قرمزی است که تمام آزادی‌خواهان جهان پی‌گیر آن خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، کارگاه بین‌المللی طراحی پوستر وحدت با موضوع فلسطین محور وحدت جهان اسلام و شعار «قدس الامة» با حضور ۳۰ هنرمند از ۱۰ کشور مختلف برگزار شد. این کارگاه با همکاری اتحادیه بین‌المللی امت واحده و حوزه هنری انقلاب اسلامی طی سه روز در تهران برپا شد.

علیرضا اسکندری عضو اتحادیه بین‌المللی امت واحده و دبیر کارگاه بین‌المللی پوستر وحدت با عنوان «قدس الامة» در مورد اهداف برپایی این رویداد گفت: جهان اسلام با گروه‌های مردمی استکبارستیزی درون خود مواجه است که تحت حکومت دولت‌های حامی استکبار هستند. دولت‌های مذکور مانع اتصال این گروه‌های مردمی و هم‌صدا شدن آنها می‌شوند.

وی افزود: به تعبیر امام خمینی (ره) اگر هر یک از مسلمانان یک سطل آب به سوی رژیم صهیونیستی بریزند، سیل حاصل از آن اسرائیل را با خود خواهد برد. اما متأسفانه شاهد سازش و عادی‌سازی دولت‌هایی هستیم که مردمی استکبارستیز و مسلمان دارند. همچنین قدرت‌های رسانه‌ای نه تنها در حمایت از مظلومیت مردم فلسطین بر‌می‌آیند، بلکه به خفه کردن صدای فعالیت‌های ضدصهیونیستی می‌پردازند. به این ترتیب رویداد‌هایی که بتواند مقابل این جریان قدرتمند رسانه‌ای ایستادگی کند، اهمیت بسیار پیدا می‌کند.

اسکندری در ادامه گفت: نخستین بار در بحث معامله قرن اقدام به برپایی چنین رویدادی کردیم که گرافیست‌های ۱۲ کشور در آن شرکت کردند و بیش از ۹۰ اثر تولید کردند که از میان آنها ۴۰ اثر برتر را منتشر کردیم. این آثار بسیار بازخوردهای خوبی داشت تا جایی که فلسطینی‌ها نیز واکنش‌های بین‌المللی را نسبت به آنها نشان دادند و موجب خشم رژیم صهیونیستی نیز شد.

دبیر کارگاه بین‌المللی پوستر وحدت ادامه داد: به این ترتیب امسال نیز تصمیم گرفتیم تا همزمان با هفته وحدت، کارگاه بین‌المللی پوستر وحدت «قدس الامة» را راه‌اندازی کنیم و قدس و فلسطین را محور وحدت میان مسلمانان جهان معرفی کنیم.

اسکندری در پایان گفت: مسئله فلسطین و قدس نشان داده است که هر چقدر هم که در سکوت رسانه‌ای قرار گیرد، خط قرمزی است که تمام آزادی‌خواهان جهان پی‌گیر آن خواهند شد. به همین منظور تصمیم گرفتیم تا در فضای هنری نیز این موضوع را دنبال کنیم و تلاش داشته‌ باشیم تا با برپایی کارگاهی هنری و در قالب آثار آن، قدس را محور وحدت میان مسلمانان قرار دهیم.

کارگاه بین‌المللی «قدس الامة» در ایام میلاد پر خیر و برکت پیامبر اکرم (ص) و با مشارکت گرافیست‌هایی از ۱۰ کشور اسلامی در تهران برگزار شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند