قدردانی رییس حوزه هنری همدان از راوی کتاب «عشق هرگز نمی میرد»

02:000

کتاب «عشق هرگز نمی میرد» نوشته مونا اسکندری، زندگینامه پروین سلگی همسر جانباز شهید حاج میرزا محمدسلگی که به تازگی منتشر شده، با حضور استاد حمید حسام و رئیس حوزه هنری استان همدان به راوی کتاب اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در این برنامه صمیمی که عصر روز گذشته در منزل شهید سلگی برگزار شد، استاد حمید حسام کتاب «عشق هرگز نمی میرد» به روایتگری همسر شهید را کتابی ارزشمند دانست و گفت: در دنیایی که همگان به دنبال شهرت و نام و نشان هستند شخصیت والای شهید سلگی دنبال گمنامی بود.

نویسنده کتاب «آب هرگز نمی میرد»، عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب نسبت به میرزامحمد سلگی را نادر و قابل تامل دانست و افزود: اینکه حضرت آیت الله خامنه ای فرمودند: «واقعاً اگر ممکن بود برای من، پا می‌شدم می‌رفتم همدان، دیدن این مرد» نشان دهنده توجه و شناخت آن حضرت از سردار حاج میرزا محمد سلگی است.

پروین سلگی راوی کتاب «عشق هرگز نمی میرد» نیز در این برنامه ضمن بیان خاطراتی از همسر شهیدش، حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و رفع مشکل مردم را از اولویت های میرزا محمد سلگی خواند و گفت: با شهید سلگی پیمان می بندم تا آخر عمر در مسیر ولایت و شهدا گام بردارم.

رئیس حوزه هنری استان همدان نیز اولویت نخست این نهاد انقلابی را اشاعه فرهنگ ارزشمند انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و هنر متعهد اعلام کرد و گفت: چاپ و نشر آثار فاخر در عرصه ادبیات پایداری، حمایت و معرفی نویسندگان ارزشی در دستور کار حوزه هنری همدان قرار دارد.

محمدمهدی سموات ضمن گرامیداشت روز جانباز، شهید سلگی را شخصیتی پرصلابت و رئوف با دغدغه هایی انقلابی و اجتماعی دانست.

مونا اسکندری نویسنده کتاب «عشق هرگز نمی میرد» تألیف کتاب و آشنایی بیشتر با خانواده شهید سلگی را توفیقی برای خود خواند و گفت: کتاب «عشق هرگز نمی میرد» در ۳۰۰ صفحه از سوی انتشارات سوره مهر در زمستان ۱۴۰۰ روانه بازار کتاب شده است که فرآیند مصاحبه آن در زمان حیات شهید میرزامحمد سلگی آغاز شده بود.

سردار «حاج میرزا سلگی» جانباز سرافراز و فرمانده گردان حضرت ابوالفضل(ع) و رئیس ستاد لشگر سپاه انصارالحسین(ع) و راوی کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» بود که به دلیل عوارض ناشی از استنشاق گاز‌های شیمیایی دوران دفاع مقدس و جراحات جانبازی، در تاریخ ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ به جمع یاران شهیدش پیوست.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند