قاسمی‌پور: حمایت حوزه هنری از طرح‌های پژوهشی مرتبط با حوزه ادبیات پایداری و دفاع مقدس

03:000

مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری معاونت راهبری حوزه هنری از حمایت از ایده و طرح‌های پژوهشی که در حوزه ادبیات پایداری بوده و قابلیت ملی داشته باشند، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، قاسمی‌پور با بیان اینکه حوزه هنری از ایده و طرح‌های پژوهشی که در حوزه ادبیات پایداری بوده و قابلیت ملی داشته باشند استقبال می‌کند گفت: در حال حاضر در خوزستان حدود ۶ اثر خوب در این حوزه وجود دارد که در تلاش هستیم این آثار را با کمترین هزینه منتشر کنیم.

وی با اشاره به حضور خود در استان خوزستان اظهار کرد: عمدتاً با نیت مباحث آموزشی و رفع و رجوع کردن برخی مشکلات گروه پژوهشی در حوزه ادبیات پایداری و عزیزانی که پروژه تحویل داده‌اند یا در دست اقدام دارند در خوزستان حضور پیدا کردم.

مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری معاونت راهبری حوزه هنری افزود: همچنین جلسه‌ای با نمایندگان و فعالان چند جریان فرهنگی و پژوهشی در مرکز استان داشتیم که در عرصه ادبیات پایداری و تاریخ شفاهی فعال هستند همچون بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، بسیج هنرمندان، جبهه فعالان فرهنگی انقلاب و … که در خصوص مباحث آسیب‌شناسی در مورد ادبیات پایداری در سطح استان تشکیل شد.

وی اضافه کرد: این آسیب‌شناسی‌ها در ارتباط با ضرورت وحدت و همدلی ارگان‌ها و نهادهای فعال در استان و گسترش ضریب فعالیت‌ها و حمایت‌ها بود به این خاطر که جامعیت موضوع دفاع مقدس در خوزستان است.

قاسمی‌پور با اشاره به اینکه در این جلسه همچنین برنامه‌ریزی‌هایی برای یک ماه باقی‌مانده از سال و ورود به دهه جدید صورت گرفت تصریح کرد: امیدواریم با رفع کرونا در سال 1400 بتوانیم با وحدت و همدلی بهتری در عرصه فعالیت‌های مربوط به ثبت و ضبط خاطرات و تاریخ شفاهی پروژه‌های مرتبط با دفاع مقدس را در استان آغاز کنیم.

وی با بیان اینکه تاکنون در حد توان حمایت‌هایی را در حوزه ادبیات پایداری به کار گرفتیم ابراز کرد: آنچه می‌تواند در آغاز دوره جدید مشوق باشد و ایجاد انگیزه کند، تلاش و پشتیبانی حداکثری برای تولید و به چاپ رساندن تعدادی از آثار است که محصول سنوات اخیر بوده که انتشار آنها را از همین ماه توسط انتشارات سوره مهر به تدریج آغاز می‌کنیم.

مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری معاونت راهبری حوزه هنری عنوان کرد: معرفی و عرضه کارهای فرهنگی و هنری مرتبط با رونمایی و خبر تولد این آثار می‌تواند انگیزه زیاد و بارقه امیدی ایجاد کند، چرا که بسیاری از فعالان این عرصه ناامید هستند که آثارشان به نتیجه و ثمر نمی‌رسد و تولید و انتشار آثار برای آنها از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی بیان کرد: در حال حاضر حدود 6 کار خوب در استان وجود دارد که در ماه‌های آتی به ثمر می‌نشیند و جزء جدی‌ترین حمایت‌های ما این است که آنها را با کمترین هزینه منتشر کنیم؛ همچنین برنامه‌هایی مرتبط با حوزه فرهنگی و هنری در گستره ملی و استانی در نظر گرفته شده است.

قاسمی‌پور تأکید کرد: در مورد ایده و طرح‌های پژوهشی ما همیشه از طرح‌هایی که قابلیت ملی داشته باشند، استقبال می‌کنیم و همیشه تأکید بر این بوده که از این‌گونه طرح‌ها حمایت می‌شود و در سال‌های گذشته نیز از مباحث مرتبط و پیرامونی ادبیات پایداری همچون شب خاطره و مراسم رونمایی از آثار و … حمایت شده و بعد از این هم قطعاً در اولویت کاری ما است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند