فیلم کوتاه «فگار» در حوزه هنری چهارمحال و بختیاری تولید شد

02:000

فیلم کوتاه «فگار» به کارگردانی «محسن باقری دستگردی» توسط حوزه هنری چهارمحال و بختیاری و دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری چهارمحال و بختیاری تولید شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: حوزه هنری با همکاری دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری چهارمحال و بختیاری دو دوره است تولید آثاری را با رویکرد مقابله با آسیب‌های اجتماعی در دستور کار قرار داده که فیلم داستانی «فگار» جدیدترین تولید مشترک با موضوع آسیب‌های اجتماعی است.

حجت الله شیروانی افزود: «فگار» داستان آسیب‌هایی است که امروز برخی خانواده‌ها با آن مواجه هستند. بیکاری، خشونت و مشکلات زنان سرپرست خانوار موضوعاتی است که در «فگار» به تصویر کشیده شده است. این فیلم تلاش دارد پیامدهای منفی این مشکلات را در بستر خانواده نشان دهد.

وی اظهار داشت: یکی از بهترین نحوه مواجهه و راه‌های کم کردن و برجسته‌نمایی آسیب‌های اجتماعی جهت چاره‌اندیشی در مورد آنها هنر است و باید سعی شود هر ساله تولیدات بیشتری با موضوع آسیب‌های اجتماعی در استان در رشته‌های مختلف هنری انجام گیرد.

شیروانی گفت: فیلم‌نامه این فیلم را فاطمه مشرف و محسن دستگردی به صورت مشترک نگارش کرده‌اند که یکی از تولیدات کارگاه فیلم‌نامه‌نویسی حوزه هنری استان است.

شیروانی با اشاره به اینکه زمان فیلم «فگار» ۹ دقیقه است، افزود: «رضا یزدانیان» تصویربردار، «سینا کوهی فایق دهکردی» تدوینگر، «مهدخت اصغریان» برنامه‌ریز و گریم، «سجاد شیرازی» صدابردار و صداگذار و «سید صادق موسویان» مدیر تولید این اثر بوده‌اند و «زهرا امیرخانی»، «مصطفی ردیسی فیل‌آبادی» و «فرشته قادری دهکردی» به عنوان بازیگر در آن ایفای نقش کرده‌اند.

وی یادآور شد: شمس‌الدین آل معصوم، میلاد غلامی، داود امینیان، اکرم راستی قهفرخی، هادی شریف‌پور، علی اسکندری، کورش قلی‌پور، رضا جوانبخت، پدارم فرخ‌نیا و آناهید قاسمی از دیگر عوامل این فیلم کوتاه هستند.

واحد هنرهای تصویری حوزه هنری تاکنون بیش از ۱۰ فیلم با موضوعات آسیب‌های اجتماعی تولید کرده است و در آینده نزدیک فیلم «فگار» با حضور هنرمندان، علاقه‌مندان، مردم استان و عوامل فیلم اکران خواهد شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند