فیلم کوتاه «بی‌خوابی» تولید شد

02:250

فیلم کوتاه «بی‌خوابی» به کارگردانی سرکوت محمدی  و به تهیه‌کنندگی حوزه هنری استان کردستان، با محوریت به تصویر درآوردن فداکاری‌های کادر درمان تولید شد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: ویروس کرونا از زمان همه‌گیری در سطح جهان زمینه اتفاقات فراوانی شد که مهم‌ترین آن به نمایش گذاشتن ارزش سلامتی برای انسان‌ها بود که شاید به نوعی از آن غافل شده بودیم.

وی گفت: کادر درمان به‌عنوان پیش‌قراولان این جنگ سخت مبارزه با این ویروس ناشناخته در حالیکه می‌دانست مسیری پر از خطر و شاید بی‌بازگشت برای آنان باشد وارد میدان شد و تا امروز بیش از ۲۰۰ نفر از این جانفشانان عرصه سلامت جان خود را فدای سلامتی ملت کرده و به‌عنوان شهدای مدافع سلامت لقب گرفتند.

مرادی ادامه داد: جامعه هنرمندان استان از همان ابتدا در جهت ارج نهادن به مقام شامخ این شهدا و همچنین فعالین این عرصه در کنار تلاش جهت ترغیب مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی تولیدات ارزشمندی را به ثبت رساندند که با توجه به محدودیت‌های برگزاری مراسم‌های هنری و فرهنگی در گستره فضای مجازی منتشر و نقش بسیار ارزنده‌ای را در همراهی مردم و رعایت پروتکل‌ها داشته است.

رئیس حوزه هنری استان کردستان ادامه داد: در فیلم «بی‌خوابی» در مدت زمان ۳ دقیقه، زندگی یک خانواده کادر درمان به تصویر در آمده است و کودکی که در نبود مادر شهیدش لالایی‌های ضبط شده او را می‌شنود و به خواب می‌رود.

وی گفت: در این فیلم مازیار قبادی، یاسمن جلیلی و نویان مولودی به‌عنوان بازیگر، علیرضا مرادی فیلم‌بردار، سیروان خضری و محمد حنیفی دستیاران تصویر، مبین قادری صدابردار، مهیار سلیمی صداگذاری، هوشیا قوامی مدیر تولید، دستیار تهیه یاسمن جلیلی، فرید یاری عکاس، مژگان اسماعیلی صداپیشه در کنار مصطفی حبیبی که علاوه بر اتالوناژ و جلوه‌های ویژه در بخش تدوین نیر حضور داشته است، سرکوت محمدی را در ساخت این فیلم همراهی کرده‌اند.

مرادی ادامه داد: نویسندگی این فیلم کوتاه را اسرین محمودی و سرکوت محمدی به‌صورت مشترک بر عهده داشته‌اند و تولید آن به صورت مشترک توسط حوزه هنری استان کردستان و سرکوت محمدی در زمستان سال ۹۹ انجام و تدوین و آماده‌سازی آن در ابتدای فروردین ۱۴۰۰ به اتمام رسیده و آماده نمایش شده است.

وی در پایان با قدردانی از تلاش‌های کادر درمان، این فیلم را هدیه‌ای به روح بلند شهدای سلامت عنوان کرد و افزود: از تمامی مردم عزیزمان می‌خواهیم تا با رعایت دستورات ستاد مقابله با ویروس کرونا و پروتکل‌های بهداشتی از گسترش موج چهارم ویروس که با جهش‌یافتگی خود خسارت جبران‌ناپذیری را وارد کرده است جلوگیری کرده و امیدواریم به زودی با تلاش‌های دست‌اندرکاران و تهیه به موقع واکسن در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط جامعه، شاهد مهار این ویروس منحوس در کشور باشیم.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند