فیلم مستند «بی قراری» در بیرجند رونمایی شد

02:0070

فیلم مستند «بی قراری» به کارگردانی محمدصادق دهقانی تولید حوزه هنری خراسان جنوبی همزمان با شب شهادت حجت الاسلام«محمد شهاب» در آستان مقدس امامزادگان باقریه (ع) بیرجند رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مستند«بی قراری» روایتگر زندگی شهید حجت الاسلام«محمد شهاب» یکی از روحانیون بیرجندی است که در دفاع مقدس به شهادت رسید و این مستند به همت واحد تصویری حوزه هنری خراسان جنوبی و کنگره ۲هزار شهید خراسان جنوبی تهیه و تولید شده است.

این مستند طی مراسمی در آخرین روز از دهه مبارک فجر و همزمان با جشن ۴۳ سالگی انقلاب اسلامی به مناسبت سالگرد شهادت شهید حجت الاسلام«محمد شهاب» با حضور امیر سرتیپ دوم«جلیل شاطری» فرماندهی ارشد نظامی ارتش در خراسان جنوبی و سایر مسئولان این استان در آستان مقدس امامزادگان باقریه (ع) بیرجند رونمایی شد.

شهید حجت الاسلام محمد شهاب فرزند محمدحسین درسال ۱۳۳۳ در بیرجند و در خانواده ای روحانی و اهل علم پا به عرصه حیات نهاد و تحصیلاتش را تا مقطع دیپلم ریاضی در بیرجند گذراند؛ وی در دوران تحصیل همیشه شاگرد اول بود و از قاریان ممتاز کلام وحی بود.

با آن که پذیرفته شدن او در بالاترین رشته های تحصیلی دانشگاه محرز بود اما تحصیلات حوزوی و کسب معارف اسلامی را مرجح دانست و با راهنمایی پدربزرگوارش در سال ۱۳۵۳ به قم عزیمت کرد و در مدرسه علمیه حقانی که تحت نظارت آیت الله قدوسی اداره می شد به تحصیل علوم حوزوی پرداخت؛ عمامه گذاری این شهید با دست پربرکت امام خمینی(ره) انجام شده است.

شهید شهاب یکی از بانیان و پیام رسانان اصلی شکل گیری انقلاب اسلامی در شهرستان بیرجند بود و آوردن اطلاعیه ها و نوار های سخنرانی حضرت امام و انتشار آن در بین مردم از دیگر کار های ایشان بود؛ با اوج گیری انقلاب و شروع تظاهرات مردمی در بیرجند علاوه بر ترتیب دادن اجتماعات مردمی و هدایت تظاهرکنندگان با سخنرانی های آتشین شوق و شور جوانان را دوچندان می نمود.

پس از پیروزی انقلاب نیز یکی از کارگزاران اصلی تاسیس کمیته انقلاب اسلامی در بیرجند بود و پس از آن مسئول تشکیل سپاه پاسداران در بیرجند شد؛ ایشان پس از مدتی از سوی آیت الله قدوسی به عنوان اولین دادستان انقلاب اسلامی مامور به تاسیس دادسرای انقلاب در بیرجند گردید.

شهید شهاب همیشه در آرزوی شهادت بود و به آرزوی دیرینه خود رسید و در تاریخ ۲۳ بهمن ۱۳۶۴ در عملیات والفجر هشت در منطقه عملیاتی فاو بر اثر ترکش خمپاره به لقاءالله پیوست.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند