فیلم‌های «مصلحت» و «منصور» برگزیده فیلم‌های قرآنی سی‌و‌نهمین جشنواره فیلم فجر

02:340

هیئت داوران فیلم‌های قرآنی سی‌و‌نهمین جشنواره فیلم فجر جوایز خود را به فیلم‌های «مصلحت» و «منصور» اهدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، برای سومین سالِ متوالی، هیئت داورانِ فیلم های قرآنیِ سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر به دبیری مرتضی خدمتکار و متشکل از عباس صالح مدرسه‌ای، سید مصطفی زراوندیان و حسین سلیمانی ضمن تشکر از اصحاب هنر سینما و همه دست‌اندرکاران این جشنواره، منتخبین خود را اعلام کرد. البته قرار بود در اسفندماه گذشته این نتایج به طور رسمی منتشر شود و طی مراسمی جوایز برگزیدگان اهدا شود، اما به دلیل محدودیت‌های کرونایی برگزاری مراسم تاکنون به تعویق افتاد و به آینده موکول شد.

متن بیانیه هیئت داوران فیلم‌های قرآنی سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر به این شرح است:

«هو المصور

نظر به اهمیت تولید فیلم‌های قرآنی در حوزه سینما که از مفاهیم و مضامین « قرآن و عترت» الهام گرفته است و نقش هنرمندان به عنوان طلایه‌داران تولید این آثار، برای سومین سال متوالی هیئت داوران معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن ادای احترام به ساحت کلام‌الله مجید، مراتب تقدیر و تشکر خود را از اصحاب هنر سینما و همه دست‌اندرکاران سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر، بر خود واجب دانسته و از هنرمندان عزیزی که باعث رونق و ارتقاء سطح کمی و کیفی این دوره از جشنواره شده‌اند و با خلق آثار خود بر غنای هنر سینما افزوده‌اند، قدردانی می‌نماید.

بر این اساس، هیئت داوران ضمن بررسی فیلم‌های این دوره، ضمن تقدیر از فیلم‌نامه «تک تیرانداز» جایزه بهترین فیلم‌نامه را به آقایان حسین دارابی، احسان ثقفی و احمد حیدریان نویسندگان فیلم‌نامه «مصلحت» به خاطر انتقال مفاهیم و مضامین قرآنی با تکیه بر مفهوم عدالت‌محوری در روند فیلم اهدا می‌کند.

همچنین به پاس یک عمر مستندسازی در محور مقاومت و تلاش مجاهدانه برای ثبت و ترویج فرهنگ جهاد و شهادت و نیز تأکید بر روحیه خودباوری ملی، جایزه بهترین کارگردانی را به آقای سیاوش سرمدی برای کارگردانی فیلم سینمایی «منصور» اهدا می‌نماید.

هیئت داوران بخاطر نقش‌آفرینی زیبا و متفاوت در راستای ترسیم عفو و بخشش در آموزه‌های دینی، جایزه بهترین بازیگری را به خانم نازنین فراهانی برای بازی در فیلم سینمایی «مصلحت» اعطا می‌کند.

هیئت داوران: عباس صالح مدرسه‌ای، سید مصطفی زراوندیان، حسین سلیمانی

دبیر هیئت داوران: مرتضی خدمتکار»

گفتنی است،

فیلم سینمایی «مصلحت» به کارگردانی حسین دارابی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه که داستانی پلیسی- جنایی دارد و در اواخر دهه ۵۰ می‌گذرد، نخستین محصول سینمایی مشترک حوزه هنری و سازمان اوج است که در باشگاه فیلم سوره تولید شده است.

دیپلم افتخار بهترین کارگردانی فیلم اول در مراسم اختتامیه سی‌و‌نهمین جشنواره فیلم فجر به حسین دارابی برای کارگردانی فیلم سینمایی «مصلحت» تعلق گرفت.

فرهاد قائمیان، وحید رهبانی، مهدی حسینی‌نیا، مجید نوروزی، امیر نوروزی، سهی‌بانو ذوالقدر، مهدی فریضه، علی دل‌پیشه، نازنین فراهانی و ندا کوهی در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند