نمایشگاه «سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی» افتتاح شد
فریمانی: آثار سوگواره از کیفیت بالایی برخوردار است/ کتاب سوگواره در حال تدوین است

02:000

دبیر هنری سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی در افتتاحیه نمایشگاه آثار برگزیده این رویداد از کیفیت بالای آثار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نمایشگاه «سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی» عصر امروز شنبه ۳ مهرماه با حضور محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری در نگارخانه‌های حوزه هنری افتتاح شد.

مهدی حاجی‌محمدی فریمانی دبیر هنری سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی در مورد برپایی نمایشگاه این رویداد گفت: «نگارخانه‌ ابوالفضل عالی» و گالری‌های شماره یک و دو «خانه عکاسان»، از امروز سوم مهرماه میزبان آثار برگزیده «سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی» است. این آثار فاخر در ۴ بخش «عکس»، «پوستر»، «نقاشی‌خط» و «تصویرسازی» به نمایش عمومی در گذاشته شدند.

فریمانی ادامه داد: این آثار فاخر، بعد از ارزیابی دقیق هنری و محتوایی، از بین ۲۰۰۰ اثر خلق شده توسط هنرمندان عرصه تجسمی انتخاب شده است. داوری و انتخاب این آثار را ۱۲ نفر از اساتید صاحب‌نام حوزه‌های عکس، پوستر، نقاشی‌خط و تصویرسازی بر عهده داشته‌اند.

وی افزود: آثار فاخر «سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی» علاوه بر نمایش در نگارخانه و گالری‌های حوزه هنری، در صحن متبرک سه حرم در استان‌های تهران و البرز به نمایش درمی‌آیند. این نمایشگاه‌های سیار از تاریخ چهارم تا چهاردهم مهرماه در صحن حرم مطهر امام‌زاده صالح (ع)- تهران، از چهارم تا هشتم مهرماه در حرم مطهر امام‌زاده جعفر(ع)- پیشوا و از دهم تا پانزدهم مهرماه در حرم مطهر امام‌زاده طاهر (ع) -کرج، به نمایش گذاشته می‌شوند.

دبیر هنری سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی در ادامه گفت: کیفیت آثار دریافتی دبیرخانه سوگواره بسیار قابل توجه بود.

فریمانی در مورد معرفی برگزیدگان و تقدیر از آنها گفت: نفرات برگزیده به زودی به تفکیک رتبه در قالب برنامه‌ای تلویزیونی اعلام خواهد شد، چرا که به منظور حفظ سلامتی برگزیدگان از تجمع آنها برای برپایی مراسم تجلیل خودداری کرده‌ایم. این برنامه تلویزیونی شامل گفت‌وگوهای ضبط شده از برگزیدگان و معرفی سابقه هنری‌ و آثارشان خواهد بود.

وی در پایان افزود: کتاب «سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی» نیز در حال تدوین است که پس از آماده‎‌سازی رونمایی و منتشر خواهد شد.

گفتنی است، نمایشگاه آثار برگزیده «سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی» از ۳ الی ۱۳ مهرماه در «نگارخانه‌ ابوالفضل عالی» و گالری‌های شماره یک و دو «خانه عکاسان» به نشانی خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ همه روزه به جز روزهای تعطیل میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند