فراخوان هنرواره ملی «روایت جهاد» منتشر شد

03:000

همزمان با اولین سالگرد شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی، با هدف ثبت و ضبط نقش‌آفرینی مردم و کادر درمان در عرصه مواسات، کمک‌های مؤمنانه و مبارزه علیه ویروس کرونا، نخستین هنرواره ملی «روایت جهاد» به همت قرارگاه مشترک جبهه مردمی انقلاب اسلامی منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سید مرتضی دارابی دبیر اجرایی نخستین هنرواره ملی «روایت جهاد» با اعلام این خبر افزود: پیرو منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص تداوم نقش‌آفرینی مردم در مبارزه با ویروس کرونا و لزوم ایجاد همدلی و مواسات در میان جامعه، به همت سازمان تبلیغات اسلامی و قرارگاه مشترک جبهه مردمی انقلاب اسلامی، با حضور برخی نهادها و سازمان‌های فعال و پیشرو در عرصه مبارزه با کرونا تشکیل و در قالب کارگروه‌هایی اقدامات مختلفی در حال برنامه‌ریزی و اجراست.

دارابی به نهادها و سازمان‌های حاضر در قرارگاه مشترک جبهه فرهنگی انقلاب اشاره کرد و گفت: این قرارگاه با حضور نمایندگانی از سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه هنری، کانون فرهنگی هنری مساجد، بسیج دانشجویی، دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی (راه)، نهضت اجتماعی جوانان، بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء، سازمان رسانه اوج و سازمان رسانه‌ای سراج تشکیل شده است.

وی به برگزاری هنرواره ملی روایت جهاد اشاره کرد و افزود: با توجه به مأموریت‌های تعیین شده برای هر کدام از کارگروه‌های حاضر در این ستاد، مقرر شد تا هنرواره ملی «روایت جهاد» به عنوان یکی از برنامه‌های ویژه کارگروه روایت برنامه‌ریزی و اجرا شود. به همین منظور فراخوان این رویداد به همت اعضاء کارگروه تهیه و آماده انتشار شد.

دبیر اجرایی هنرواره ملی «روایت جهاد»، به مهلت ارسال اثر در فراخوان هنرواره ملی روایت جهاد اشاره کرد و ادامه داد: بر اساس فراخوان نخستین هنرواره ملی «روایت جهاد»، علاقه‌مندان تا پایان روز ۱۰ بهمن‌ماه فرصت دارند آثار خود را در موضوعات و قالب‌های مطرح شده در متن فراخوان به دبیرخانه این رویداد به آدرس www.revayatJahad.com ارسال کنند و همزمان با ایام سالگرد پیروزی انقلاب در پایان بهمن ماه اختتامیه این رویداد برگزار خواهد شد.

 

محورهای هنرواره:

با موضوع مجاهدت مردمی در عرصه مواسات و مبارزه با کرونا:

نقش نوجوانان و دانش‌آموزان، نقش دانشجویان و دانشگاه‌ها، نقش طلاب و روحانیت، نقش زنان و خانواده‌ها، همراهی بازار و اصناف، نقش گروه‌های جهادی و مردمی، فعالیت گروه‌های فرهنگی و هنری، تلاش هسته‌های علمی و دانش‌بنیان، نقش مساجد، پایگاه‌های بسیج و هیئات مذهبی

بخش‌های هنرواره:

هنرهای تصویری: (فیلم کوتاه، نماهنگ، کلیپ، مستند، انیمیشن، موشن‌گرافیگ و استوری‌موشن)

موسیقی: (ترانه و اجرای سرود)

ادبیات: (شعر کلاسیک و سپید)، (داستان کوتاه، داستان‌های کوتاه کوتاه)

رسانه: (گزارش‌های خبریِ ویدئویی و متنی، عکس‌های خبری)

تجسمی: (عکس، نقاشی، پوستر، کاریکاتور)

آخرین مهلت آثار: ۱۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۹

اطلاع از مقررات فراخوان و نحوه ارسال آثار از طریق: www.revayatJahad.com

و یا با شماره‌های: ۸۸۸۹۶۹۲۰ و۰۹۱۲۳۷۷۴۲۹۵ تماس بگیرید.

زمان برگزاری اختتامیه و معرفی برگزیدگان: پایان بهمن‌ماه ۱۳۹۹

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند