فراخوان هشتمین جشنواره بین‌المللی شعر غدیر منتشر شد

02:490

مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان فارس از انتشار فراخوان هشتمین جشنواره بین‌المللی شعر غدیر خبر داد گفت: ۳۱خردادماه آخرین مهلت ارسال اثر برای این رویداد ادبیات آیینی است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، هاشم کرونی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: بنیاد بین‌المللی غدیر امسال هشتمین دوره رویداد بزرگ ادبی خویش را پیشِ رو دارد و با توجه به اینکه آیت‌ا… دژکام هدایت این نهاد را در استان بر عهده دارد و نظر به اشراف ایشان به مقوله ادبیات مقرر شد فارس میزبان این دوره باشد.

وی افزود: خوشبختانه با حسن ظن ایشان، حوزه هنری فارس به عنوان نهاد تخصصی عهده‌دار برگزاری این جشنواره شد تا به یاری خداوند متعال و همراهی بنیاد غدیر در استان، دفتر نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، سازمان فرهنگی هنری شهرداری و پتروشیمی شیراز، هشتمین دوره این رویداد ارزنده را برگزار کنند.

کرونی ادامه داد: محورهای موضوعی جشنواره عبارتند از غدیر و عاشورا، غدیر و پاسداری از حریم ولایت و امامت، غدیر و فرهنگ وحدت و حماسه ماندگار غدیر. ضمن آنکه ضروری است آثار حتماً مرتبط با مضمون اصلی و موضوعات قید شده در فراخوان باشد.

وی بخش‌های رقابتی این رویداد را ۴ بخش شعر کلاسیک، شعر نو، سرود و ترانه و تصنیف و شعر کودک و نوجوان خواند و گفت: آخرین مهلت ارسال آثار ۳۱خردادماه است و اختتامیه این جشنواره نیز دهه اول مردادماه همزمان با دهه ولایت و ایام عید سعید غدیر خم برگزار خواهد شد.

کرونی تصریح کرد: شاعران بایستی آثار خویش را به صورت فایل پیوست شده به رایانامه ghadir.poems@gmail.com ارسال کنند.

کلیه آثار بایستی به صورت پیوست (Attachment) و در قالب word ارسال شود، ضمن آنکه اگر اثری در قالب‌های pdf یا عکس و … ارسال شود، در جشنواره پذیرفته نخواهد شد.

وی ادامه داد: شرکت در کنگره محدودیت سنی ندارد. هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر ۲ اثر در هر بخش ارسال کند و شرکت همزمان یک شاعر در بخش‌های مختلف رویداد نیز بلامانع است، اما ارسال نشانی، تلفن تماس، کد ملی و تاریخ تولد به همراه اثر الزامی بوده و استفاده هنری از آثار در هر قالبی برای دبیرخانه مجاز است.

مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری استان فارس عنوان کرد: فارس از دیرباز مهد فرهنگ و تمدن ایران اسلامی و شیراز دارالعلم و شهر شعر و شور و شعور بوده است. در زمانه ما نیز قریب ۴ دهه است که شیراز میزبان مستمرترین و پایدارترین حرکت مردمی و غیر دولتی ادبیات مذهبی ماست و ان ‌شاءا… این فرصت نیز به شیراز افزوده می‌شود.

وی در پایان اظهار داشت: فراخوان کامل و اطلاعات بیشتر در دو پایگاه اینترنتی دفتر نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز به نشانی www.emamat-jomeh.ir و پایگاه اینترنتی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس به نشانی www.artfars.ir در دسترس عموم قرار دارد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند