فراخوان نخستین رویداد رقابتی آبرنگ «نقش عشق» منتشر شد

02:000

به همت حوزه هنری اصفهان، همزمان با فرارسیدن ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع)، رویداد رقابتی نقاشی آبرنگ «نقش عشق» برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، این رویداد که در شهریورماه برگزار می‌شود، از علاقه‌مندان و نقاشان آبرنگ دعوت می‌‌کند تا با موضوع عاشورا زمینه‌ساز ظهور در بخش ویژه در محورهای (آیین‌های عزاداری،اماکن متبرکه،پیاده‌روی اربعین) و با موضوع آزاد مرتبط با محرم به تولید اثر و شرکت در این رقابت بپردازند.

این رویداد با هدف پاسداشت فرهنگ عاشورا و تأثیر آن بر ظهور منجی، به تصویر کشیدن آداب و رسوم و آیین‌های عزاداری محرم و اماکن متبرکه و ثبت آیین‌های سنتی برای انتقال به نسل‌های آینده برگزار می‌شود.

از دیگر اهداف این رویداد می‌توان از ایجاد فضای هم‌افزایی، تعامل فرهنگی اجتماعی و تبادل دانش و مهارت در بین هنرمندان آبرنگ و زمینه‌سازی برای خلق آثار با موضوع محرم و تأثیر آن بر ظهور منجی نام برد.

از شرایط شرکت در این رویداد رقابتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

حضور در این رویداد به صورت رایگان و برای افراد بالای ۱۵ سال آزاد است و تکنیک آثار حتماً باید آبرنگ بر روی مقوا در ابعاد ۳۵ در ۵۰ باشد.

اثر ارسالی باید اورجینال و با امضاء صاحب اثر ارسال شود و هر هنرمند نیز تنها می‌تواند با یک اثر در این رقابت حضور یابد، هر هنرمند تنها مجاز به ارسال یک اثر به دبیرخانه این رقابت خواهد بود.

رقابت نقاشی «نقش عشق» در دو مرحله انجام می شود، در مرحله اول شرکت‌کنندگان باید تصویر آثار را تا ۱۰ شهریورماه با فرمت jpg و حداکثر تا ۳ مگابایت بدون هیچ ویرایشی به آدرس یا شماره واتساپ esftajasomi@gmail.com  ۰۹۱۳۱۰۱۸۹۸۳ ارسال شود.

در مرحله دوم باید اثر همراه با فرم مشخصات آن بدون قاب و پاسپورتو تا ۲۰ شهریورماه به دبیرخانه این رویداد به آدرس اصفهان، خیابان استانداری، گذر سعدی، عمارت تاریخی سعدی، کدپستی ۸۱۴۶۸۱۳۹۶۱
ارسال شود.

گفتنی است، مراسم اهداء جوایز برگزیدگان نخستین رویداد رقابتی آبرنگ «نقش عشق» در ۲۶ شهریورماه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند