فراخوان نخستین جشنواره ملی «رنگ‌ها و نیرنگ‌ها» منتشر شد

02:030

نخستین جشنواره ملی فرهنگی، هنری «رنگ‌ها و نیرنگ‌ها» با عنوان درنگی بر فِرق انحرافی و عرفان‌های نوظهور، با مشارکت حوزه هنری سمنان برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت‌الاسلام سعید اعتمادی دبیر جشنواره ملی «رنگ‌ها و نیرنگ‌ها»، با اشاره به اینکه این جشنواره ملی در رشته‌های هنری پوستر، کاریکاتور، فیلم کوتاه شامل مستند، داستانی، انیمیشن کوتاه، موشن‌گرافیک و موشن‌کمیک، نمایش کوتاه، پادکست در بخش اصلی برگزار خواهد شد.

وی افزود: بخش فرهنگی این جشنواره ملی نیز به کتاب صوتی اختصاص دارد.

اعتمادی، هدف از برگزاری این جشنواره فرهنگی، هنری را مقابله فرهنگی و هنری با فرق ضاله و عرفان های کاذب بیان کرد و اظهار داشت: محورهای این جشنواره شامل فرقه ها، فرقه ضاله بهائیت، مسیحیت صهیونیستی، عرفان‌های کاذب و فرقه‌های نوظهور، انجمن حجتیه، تصوف و جریان‌های انحرافی فرق متصوفه است.

وی با بیان اینکه هجوم فرهنگ بیگانه به فرهنگ ایرانی اسلامی در سالیان اخیر شدت بیشتری گرفته، افزود: اخلال در روند توسعه و نشر و گسترش آموزه‌های اسلام ناب یکی از سیاست‌های دشمنان از طریق میدان دادن به فرق ضاله و عرفان‌های کاذب است.

اعتمادی، از فضای مجازی به عنوان یکی از پایگاه‌های فعالیت فرق ضاله و عرفان‌های کاذب نام برد و گفت: با توجه به استفاده گسترده دشمن از فضای مجازی برای ایجاد سستی در اعتقادات جوانان، ما نیز باید از این فضا برای پاسخ‌دهی به شبهات ایجاد شده و نشر و گسترش آموزه‌های اسلام ناب بهره بگیریم.

وی به بیانیه گام دوم و نامه‌های رهبری معظم انقلاب به جوانان غربی اشاره و خاطرنشان کرد: همه این موارد نیز با هدف روشنگری و تبیین اسلام ناب محمدی (ص) از سوی رهبری فرزانه انقلاب صورت گرفته است.

دبیر جشنواره ملی «رنگ‌ها و نیرنگ‌ها»، تلاش برای نشر ارزش‌های اسلامی و شکل‌گیری تمدن اسلامی را مقدمه‌ای بر ظهور منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج) دانست و افزود: همه در پاسداری از ارزش‌های اسلام ناب و مقابله با مکاتب انحرافی و فرقه‌های ضاله وظیفه جدی داریم.

اعتمادی با بیان اینکه جوایز ارزنده‌ای برای آثار برتر این جشنواره پیش‌بینی شده است، گفت: این جوایز از ۳۰ تا ۷۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده که متناسب به رشته‌های مختلف به برگزیدگان آن تعلق می‌گیرد.

دبیر نخستین جشنواره ملی «رنگ‌ها و نیرنگ‌ها» ادامه داد: اطلاعات کامل در خصوص این جشنواره و نحوه ارسال آثار در سایت www.neyranghafestival.ir آمده است و آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره، پایان خرداد ۱۴۰۰ خواهد بود.

این برنامه با همکاری حوزه هنری استان سمنان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، اداره کل تبلیغات اسلامی استان، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان، اداره کل ورزش و جوانان استان، تشکل مردم نهاد نگاه، صدا و سیمای مرکز سمنان، مدیریت حوزه علمیه برادران استان و شهرداری سمنان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند