فراخوان نخستین جشنواره فیلم کوتاه «صاحب» اعلام شد

02:290

فراخوان نخستین دوره‌ جشنواره‌ فیلم کوتاه صاحب که به همت شهرداری و شورای شهر صاحب و با همکاری حوزه هنری استان کردستان با رویکرد توجه به سینمای بومی استان و حمایت از فیلمسازان فعال در عرصه فیلم کوتاه اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، زانیار لطفی دبیر نخستین جشنواره فیلم کوتاه صاحب در نشستی خبری با اعلام این فراخوان گفت: این جشنواره در اولین گام در دوبخش رقابتی و فیلم اولی ها برگزار می شود.

وی گفت در بخش رقابتی و اصلی جشنواره موضوع  فیلم ها آزاد است و هنرمندان فیلمساز می توانند آثار خود را در یکی از دسته های داستانی، مستند و یا پویا نمایی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

لطفی توجه به توسعه گردشگری را از اهداف اصلی این جشنواره عنوان کرد و افزود: در همین راستا فیلم‌هایی با محوریت گردشگری و زیست بوم کردستان مورد توجه ویژه دبیر و شورای برگزاری جشنواره هستند.

دبیر جشنواره فیلم کوتاه صاحب با تأکید بر رعایت موازین و هنجارهای اجتماعی ادامه داد: فیلم هایی می توانند در این دوره حضور پیدا کنند که در فاصله ۱۳۹۷ به بعد تولید شده و حداکثر مدت زمان فیلم های مورد قبول ۳۰ دقیقه است.

وی در تشریح فیلم اولی ها گفت: فیلم اولی ها به فیلم هایی اطلاق می‌‌شود که اثر اول و تنها فیلم کارگردان بوده و در یک سال اخیر تولید شده باشد . این بخش ویژه هنرجویان ، دانشجویان و فیلمسازان جوان در نظر گرفته شده است.

لطفی در تشریح مقررات جشنواره گفت: علاقه مندان و متقاضیان برای آگاهی از مقررات می توانند به سایت جشنواره به آدرس WWW.sahebfilmfestival.ir  مراجعه کنند.

دبیرجشنواره در مورد برنامه های جنبی جشنواره نیز گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور اساتید مطرح کشوری و استانی و بازدید مهمانان از جاذبه های گردشگری منطقه در کنار نشست های نقد و بررسی بخشی از برنامه های پیش بینی شده جشنواره است.

وی در خصوص گاه شمار جشنواره نیز گفت: علاقه مندان پس از اعلام فراخوان از ۱ تا ۳۱ تیرماه ۱۴۰۱ فرصت ثبت نام وارسال آثار خود را دارند. آثار راه یافته در ۱۰ مردادماه اعلام و در نهایت جشنواره از ۲۴ تا ۳۱ مرداد ماه در شهر صاحب شهرستان سقز برگزار و برگزیدگان جشنواره در مراسم اختتامه ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ معرفی می شوند.

دبیر جشنواره با قدردانی از اعضای شورای اسلامی شهر صاحب و شهردار این شهر و حمایت ها و مشارکت حوزه هنری استان کردستان گفت: این نگاه فرهنگی و هنری و تداوم برگزاری جشنواره می تواند ضمن آشنایی هنرمندان با استعدادها و  پتانسیل های بالای این شهر زمینه توسعه و رونق همه جانبه را در منطقه رقم بزند.

وی اظهارامیدواری کرد با حمایت اهالی رسانه و پوشش خبری رویدادهای این دوره شاهد برگزاری باشکوه جشنواره فیلم کوتاه صاحب در استان باشیم.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند