فراخوان «مدرسه مداد جادویی» منتشر شد

02:230

حوزه هنری استان اصفهان، با توجه به علاقه‌مندی بسیاری از نوجوانان و جوانان به نویسندگی، فراخوان «مدرسه مداد جادویی» ویژه گروه سنی ۱۰ تا ۲۰ سال را منتشر کرد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان اصفهان با همکاری مرکز ادبی قلمستان، از نوجوانان و جوانان اصفهانی دعوت می‌کند تا برای کشف استعداد نویسندگی خود و پرورش آن در قالب‌های مختلف ادبی از جمله شعر، ترانه، مقاله، داستان، رمان، نمایشنامه، فیلم‌نامه، زندگی‌نامه، عکس‌نوشته، کاریکلماتورو … اقدام کنند.

این فراخوان برای نخستین بار است که در این رده سنی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند مسیر نویسندگی خود را از سنین نوجوانی مشخص کنند و رشد دهند.

«مدرسه مداد جادویی» که ویژه گروه سنی ده تا بیست سال است، با هدف کمک به این گروه سنی برای بهترنوشتن برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای ثبت‌نام در این فراخوان و آگاهی از شرایط آن می‌توانند از ساعت ۱۰ تا ۱۲ با شماره تلفن ۳۲۶۰۲۰۱۴ تماس بگیرند و یا به شماره همراه ۰۹۳۸۴۱۲۶۶۵۳ در واتساپ پیغام دهند.

در توضیح این فراخوان آمده است:

«نوشتن، قلمروهای پر دامنه‌ای دارد؛ شعر، ترانه، مقاله، داستان، نمایشنامه، فیلم‌نامه، زندگی‌نامه، عکس‌نوشته، کاریکلماتور، تولید محتوا، تبلیغات و… قسمت‌هایی از این ساحت گسترده هستند.

بسیاری از ما به نوشتن علاقه‌مندیم؛ اما نمی‌دانیم قلم خود را چطور و چگونه به مسیری که در آن مستعد هستیم هدایت کنیم. گاهی در خلوت خود داستان‌هایی نوشته‌ایم؛ اما چون استعداد خود را که مثلاً در شاعری بوده است، نشناخته‌ایم، به بیراهه رفته‌ایم.

گاهی فیلم، سریال یا کارتونی را دیده‌ایم که از آن لذت برده‌ایم؛ در عین‌ حال با خود اندیشیده‌ایم که اگر جای نویسنده بودیم، داستان را به شکلی دیگر در می‌آوردیم. گاهی ترانه‌‌ای شنیده‌ایم و آرزو کرده‌ایم که ای کاش ما هم می‌توانستیم چنین بسراییم.

گاهی شعری سروده‌ایم و تا مدت‌ها با آن شعر، لبریز و سرشار بوده‌ایم؛ اما چون مورد تمسخر نااهلان قرار گرفته‌ایم، دست از شعر و شاعری شسته‌ایم. و به همین ترتیب، سهل‌انگارانه از کنار گونه‌های نوشتن گذشته‌ایم، بی‌آنکه درنگ کنیم که آیا می‌توانیم در این زمینه، کاری درخور و شگفت به دست دهیم یا خیر.

نوشتن، عمیق‌ترین شکل زیستن است. نوشتن، عرصۀ تأمل‌ کردن است. نوشتن، ضرورت دنیای امروز است. اگر حس می‌کنید به نوشتن علاقه‌مندید، اما نمی‌دانید که در چه قالبی و به چه شکلی بنویسید، فرصت را غنیمت بشمارید. به ما اعتماد کنید و نگران کمبود یا نبود اعتماد‌ به‌ نفس خود نباشید.

به کمک استادان کاردان و راه‌دان، این مسیر سبز را پیشِ رویتان می‌گذاریم و چراغ‌ها را برایتان روشن می‌کنیم.

امید داریم با شناساندن استعدادتان در جایگاهی که شایستگی‌اش را دارید گام برداریم. برآنیم سکوی پرتابی برای معرفی شما به جامعه هنری باشیم. کافی است با ما در ارتباط باشید.»

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند