خانه عکاسان ایران اعلام کرد؛
فراخوان عکس و عکس_چیدمان رؤیای بهشت با موضوع اربعین حسینی

03:000

خانه عکاسان ایران از همه عکاسان و هنرمندان چیدمان با محوریت عکس دعوت کرد عکسها و طرح چیدمان_عکس خود را برای دبیرخانه نمایشگاه رویای بهشت ارسال کنند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، خانه عکاسان ایران در مهرماه سال ١۴٠٠، نمایشگاه عکس چیدمان رؤیای بهشت، همزمان با اربعین حسینی در منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد برگزار کرد و هزاران نفر از این نمایشگاه بازدید کردند. استقبال کم نظیر از نمایشگاه مورد اشاره و تقاضای فراوان برای برگزاری مجدد، باعث شد تا خانه عکاسان در سال ١۴۰۱ و در ایام محرم تا اربعین حسینی، نمایشگاه رویای بهشت را با ترکیبی جدید و متنوع تر برگزار کند.

خانه عکاسان ایران از همه عکاسان و هنرمندان چیدمان با محوریت عکس دعوت می کند عکسها و طرح چیدمان_عکس خود را برای دبیرخانه نمایشگاه ارسال کرده تا در صورت پذیرفته شدن در نمایشگاه آتی میزبان آنها باشد.

۱-عکس

موضوع: کلیه‌ عکس‌های مرتبط با اربعین حسینی و از پیاده روی در مسیرهای منتهی به کربلا تا نذورات و پذیرایی و عزاداری‌های مربوط به پیاده‌روی اربعین

عکس ها باید در عرض حداقل ۲۵۰۰ پیکسل و ۳۰۰ دی پی آی ارسال شوند.
در صورت پذیرفته شدن عکس، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان جهت حق التالیف استفاده از عکس در نمایشگاه پرداخت خواهد شد.

۲-عکس_چیدمان

تعریف: هنر چیدمان یا هنر اینستالیش، هنر نصب یا راه اندازی آثار سه بعدی است که در آفرینش آن از عناصر و مواد مختلف در «فضا»یی مشخص و محدود استفاده می‌شود. این آثار اغلب طراحی شده برای تبدیل و درک حال و هوای یک فضا. ژانرهای چیدمان شامل طیف گسترده‌ای از مواد روزمره و طبیعی؛ همچنین رسانه‌هایی از قبیل عکس، ویدئو، صدا، پرفورمنس (هنر اجرا)، کامپیوتر، واقعیت مجازی، اینترنت و یا ترکیبی از آن هااست که اغلب با کیفیتی متفاوت و «خاطره انگیز» انتخاب و به کار گرفته می‌شوند. از ویژگی‌های هنر چیدمان، فعال‌سازی یک محیط یا یک مفهوم با استفاده از هنر است.

موضوع:
کلیه طرح های چیدمان با محوریت عکس که به نمادهای مربوط به اربعین و پیاده روی و زیارت اربعین مربوط می شود و یاد و حس فضای زیارت اربعین را زنده می‌کند و امکان اجرا دارد قابل ارسال است. بدیهی است اولویت با چیدمان‌هایی است که عکس محور هستند یا عکس جزء مهم تشکیل دهنده آن می‌باشد.

در صورت پذیرفته شدن طرح، کلیه هزینه‌های اجرای آن به عهده نمایشگاه خواهد بود و با نام صاحب اثر نمایش داده خواهد شد.

طرحها باید در قالب word ارسال شوند و در کنار توضیحات متنی کامل و توصیف طرح و ذکر جزییات متریال مورد استفاده، از نقشه و استوری برد کلی برخوردار بوده و در صورت اطلاع برآورد هزینه آن نیز در انتها ذکر گردد.

بدیهی است طرح های ناقص و مبهم از بررسی و انتخاب حذف خواهند شد. در فایل طرح اطلاعات شناسایی و تماس ذکر گردد.

مهلت ارسال:

مهلت ارسال عکس، و طرح های عکس چیدمان تا ۲۰ تیرماه می باشد.

کلیه عکس ها و طرح های چیدمان باید به شماره واتساپ خانه عکاسان ایران (۰۹۰۱۴۵۵۰۵۷۰) یا آدرس انتهای خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ، حوزه هنری، طبقه چهارم، خانه عکاسان ایران، اتاق ۴۱۵ ارسال گردند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند