فراخوان سومین جشنواره استانی تئاتر وتار در کردستان اعلام شد

03:160

حوزه هنری استان کردستان در راستای تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی و با هدف توجه به تقویت و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در استان، سومین جشنواره استانی تئاتر وتار را آذرماه سال جاری برگزار می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان در نشستی خبری با اصحاب رسانه استان گفت: سومین جشنواره استان تئاتر وتار با هدف شناسایی، جذب و پرورش هنرمندان جوان، جریان‌سازی در حوزه نمایش در استان بر اساس ارزش‌های اسلامی، انقلابی و فرهنگی، تبادل فکر و اندیشه در میان فعالان تئاتر استان کردستان، معرفی و برجسته‌سازی چهره‌های برتر تئاتر کردستان، فراهم کردن زمینه برای عرضه توانمندی هنرمندان تئاتر کردستان در سطح ملی و بین‌المللی، تأمین نیاز فرهنگی جامعه مخاطب و توزیع عادلانه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در تمامی شهرستان‌های استان، آذرماه ۱۴۰۰ در بیجار برگزار
می‌شود.

وی در خصوص بخش‌های جشنواره گفت: جشنواره استانی تئاتر وتار در یک بخش رقابتی برگزار می‌شود و تمامی هنرمندان ساکن استان و یا کردستانی‌های مقیم در سایر نقاط کشور می‌توانند در این جشنواره حضور داشته باشند.

مرادی موضوع آثار ارسالی به جشنواره را آزاد اعلام کرد و تصریح کرد: آثاری که مرتبط با مضامین فرهنگ بومی و محلی، تاریخ و ادبیات و همچنین آیین و رسوم کردستان، خانواده، دفاع مقدس و ایثار و شهادت باشد در اولویت پذیرش قرار دارند.

رئیس حوزه هنری استان کردستان در این خصوص ادامه داد: آثاری که به موضوع شعار سال (تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها) پرداخته باشند و همچنین در راستای پاسداشت و تجلیل از مقام مدافعان سلامت، آثاری که به موضوع کرونا و رشادت‌های کادر بهداشت و درمان و نیروهای جهادی برای خدمت به مردم باشند، در بخش ویژه جشنواره شرکت داده شده و مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

وی در خصوص مقررات جشنواره نیز گفت: متونی که توسط نویسندگان بومی و استانی نگاشته شده باشند در اولویت پذیرش هستند و متونی که در جشنواره‌های پیشین به اجرا درآمده‌اند توسط همان گروه اجرایی در این جشنواره پذیرش نخواهند شد.

وی ادامه داد: در این دوره از جشنواره به منظور تقویت و تشویق فعالیت‌های هنری خانوادگی، نمایش‌هایی که بخش اصلی عوامل تهیه آن از یک خانواده باشند، در اولویت پذیرش قرار خواهند گرفت.

رئیس حوزه هنری استان کردستان تأکید کرد: به منظور بهره‌مندی علاقه‌مندان تئاتر در شهرستان‌های استان از دیدن آثار انتخاب شده، هر گروه پس از پذیرش در بخش مسابقه موظف به اجرای عمومی در شهرستان محل اقامت خود هستند.

مرادی امتیازات این دوره ار جشنواره را تشریح کرد و گفت: جشنواره به شکل رقابتی بوده و در رشته‌های مختلف نفرات برتر توسط هیئت داوران معرفی خواهند شد و در کنار پرداخت کمک هزینه تولید به آثار انتخاب شده، یک اثر جهت اجرای عمومی در تهران انتخاب و آثار برگزیده به جشنواره سراسری سوره ماه معرفی خواهند شد.

وی در خصوص نحوه شرکت در جشنواره نیز گفت: هنرمندان متقاضی جهت حضور در جشنواره باید در مدت زمان تعیین شده در گاه‌شمار جشنواره، ۳ نسخه از متن نمایش در محیط word به همراه مجوز نویسنده را به همراه رزومه کارگردان با همراه مستندات مورد نیاز مطابق با فرم شرکت در جشنواره به دبیرخانه ارسال کنند.

مرادی در خصوص تقویم برگزاری جشنواره عنوان کرد: هنرمندان متقاضی از ۶ تیرماه تا ۳۱ مردادماه می‌توانند متون خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در سنندج، خیابان شهید تعریف، پایین‌تر از بیمارستان شهید قاضی، حوزه هنری استان کردستان ارسال کنند.

وی افزود: دبیرخانه جشنواره نتایج بازخوانی متون ارسالی را ۱۰ شهریورماه اعلام و سپس از ۲۰ مهرماه به صورت حضوری بازبینی آثار انتخاب شده انجام و در نهایت با حضور آثار راه‌یافته به بخش نهایی و رقابتی این جشنواره ۱۷ تا ۱۹ آذرماه در بیجار برگزار می‌شود.

رئیس حوزه هنری استان کردستان در پایان گفت: علاقه‌‎مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۳۳۲۴۳۶۲۴ با پیش شماره ۰۸۷ تماس بگیرند و یا به آدرس www.Artsanandaj.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند