فراخوان سومین جایزه نمایشنامه‌نویسی «خندستان» اعلام شد

01:580

حوزه‌ هنری استان اصفهان با همکاری تالار هنر (دفتر تخصصی تئاتر) وابسته به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان سومین «خندستان» را برگزار می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، تالار هنر و حوزه هنری با هدف بهره‌گیری از آثار مکتوب نمایشی و پژوهشی در حوزه کمدی و انواع آن و ضرورت تولید هر چه بیشتر در این گونه تئاتری و با اعتقاد به این موضوع که ارتقای کیفی صرفاً در چرخه تولید و ارائه به مخاطب امکان‌پذیر است، اقدام به برگزاری سومین جایزه سراسری نمایشنامه‌نویسی در دو بخش «اصلی» و «جنبی» کرده است.

بخش اصلی این جایزه ویژه نمایشنامه‌نویسی در دو قسمت تألیفی و اقتباسی است و بخش جنبی در زمینه پژوهش است که در دو قسمت (مقاله، جستار، تجربه‌نگاری) و مطالعه چهره شاخص (پرتره‌نگاری) برگزار می‌شود.

از شرایط این فراخوان آمده است که کلیه شرکت‌کنندگان مجاز به ارسال حداکثر ۲ اثر در هر بخش هستند و در بخش اصلی، نمایشنامه‌های تازه تولید شده و همچنین آثاری که زمینه و موضوع آنها، جغرافیای اصفهان را در بر بگیرد، از اهمیت خاصی برخوردار هستند.

همچنین در بخش جنبی، در قسمت مقاله، جستار، تجربه‌نگاری توجه ویژه به تاریخ و میراث نمایشی شهر اصفهان از اهمیت خاصی برخوردار است و در بخش چهره شاخص (پرتره‌نگاری) که در این دوره اختصاص به زنده‌یاد «مهدی ممیزان» نمایشنامه‌نویس برجسته حوزه تئاتر کمدی اصفهان دارد. به طور ویژه، زندگی و آثار و اندیشه‌های ایشان مورد توجه قرارخواهد گرفت. در این مورد، آثار ارسالی به دبیرخانه می‌توانند در قالب‌های مختلف (فیلم، عکس، متن مکتوب و …) تهیه و تنظیم شده باشند.

آخرین مهلت ارسال آثار به این فراخوان ۱۵ مهرماه است و اختتامیه و اعلام نتایج نیز در اول آذرماه همزمان با روز اصفهان انجام خواهد شد. علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت آیین‌نامه فراخوان می‌توانند به آدرس www.khandestan-isf.ir مراجعه کنند و یا با شماره تلفن ۳۵۶۶۰۸۸۱-۰۳۱ تماس بگیرند.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند