فراخوان جشنواره رسانه ای «زَنّاره» در کهگیلویه و بویراحمد منتشر شد

02:000

رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد  از آغاز جشنواره رسانه ای «زناره» با محوریت فرهنگ حماسی عشایر در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، شریف اسلامی رئیس حوزه هنری استان گفت: با توجه به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای جامعه عشایری کشور و تاکید ایشان بر نقش عشایر در طول دو سه قرن گذشته، حوزه هنری استان جشنواره رسانه ای « زَنّاره» با محوریت فرهنگ و زیست بوم عشایر را در بخش های تیتر و خبر، گزارش و مقاله،کلیپ خبری و عکس خبری برگزار می کند.

وی افزود: این جشنواره در موضوعات «آداب، سنن و فرهنگ عشایر»، «نقش عشایر در دفاع و امنیت»، «عشایر ایثار و شهادت»، «فرهنگ شاهنامه خوانی»، «حماسه پروری بر بستر شاهنامه» و «پیوند فرهنگ شاهنامه خوانی و عشایر» کار خود را آغاز کرده است.

اسلامی با اشاره به مقررات این جشنواره تصریح کرد: هر فرد مجاز به ارسال دو اثر در این جشنواره است و اثر ارسالی نیز باید در رسانه های استان کهگیویه وبویراحمد در بازه زمانی ۵ خرداد ۱۴۰۱ تا ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ منتشر شده باشد.

وی در ادامه بیان کرد: آثار باید در رسانه های رسمی همچون رسانه ملی، روزنامه ها، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان منتشر شده باشد.

رئیس حوزه هنری استان با اشاره به بخش دیگری از قوانین این جشنواره خاطرنشان کرد: رسانه های فاقد مجوز یا بولت های داخلی آثار فاقد نام نویسنده و یا نام مستعار و آثار غیر مرتبط با حوزه جغرافیی در جشنواره پذیرفته نخواهد شد.

وی به نحوه شرکت در مسابقه اشاره کرد و گفت: علاقمندان می توانند آثار خود را در قالب فایل pdf به همراه مشخصات کامل از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۷۷۴۱۱۷۳۲ ارسال نمایند.

اسلامی با بیان اینکه تقویم اجرایی جشنواره  «زَنّاره» از امروز آغاز می شود، بیان کرد:  مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ و  اختتامیه آن ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ خواهد بود.

وی در پایان با اشاره به جوایز هر بخش گفت: به نفر اول هر بخش این جشنواره ۱ میلیون،  نفر دوم  ۷۰۰ هزارتومان و  نفر سوم ۵۰۰ هزارتومان تعلق خواهد گرفت.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند