فراخوان ثبت‌نام باشگاه آموزشی تاریخ شفاهی و خاطره‌نگاری اردبیل منتشر شد

01:290

مسئول ادبیات پایداری حوزه هنری استان اردبیل بیان کرد: باشگاه آموزشی مصاحبه و تدوین در تاریخ شفاهی و خاطره‌نگاری حوزه هنری استان اردبیل با هدف استعدادیابی، تربیت هنرمندان متعهد و متخصص در حوزه تاریخ شفاهی و خاطره‌نویسی ثبت‌نام می‌کند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سیدمحمود مهدوی مسئول ادبیات پایداری حوزه هنری استان اردبیل با اعلام این خبر گفت: تاریخ شفاهی از جمله یکی از شیوه‌های پژوهش در تاریخ است که بر اساس آن خاطرات مرتبط با یک رویداد، شاهدان رویداد، ناظران، دیده‌ها و شنیده‌ها درباره‌ی رویداد، ضبط و ثبت می‌شوند.

وی اظهار داشت: هدف کارگاه‌های باشگاه آموزشی، در مرحله اول کشف استعدادهای تازه و در مرحله دوم پرورش تخصصی، اخلاقی و معنوی این هنرمندان است تا بتوانند در آینده منطبق با «ترویج فرهنگ و هنر شیعی در منطقه قفقاز و آناتولی» سند زیست بوم حوزی هنری، نسبت به جامعه خویش مثمرثمر باشند.

مهدوی با اشاره به سرفصل‌ها و محتواهای آموزشی گفت: ضرورت و اهمیت تاریخ شفاهی، تکنیک‌های مصاحبه، مراحل تدوین و اعتبارسنجی و سندیت تاریخ شفاهی برای فعالان این عرصه ارائه خواهد شد.

گفتنی‌ است ضمن ارائه گواهینامه به شرکت کنندگان از طرف حوزه هنری و کنگره ملی شهدای استان اردبیل، حمایت از اعضا برای تولید آثار هنری و توزیع مطلوب و انتشار آثار تولیدی از اصلی‌ترین اهداف راه‌اندازی این باشگاه آموزشی خواهد بود.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام به نشانی اردبیل، بالاتر از میدان بعثت روبروی نیروگاه برق، واحد ادبیات پایداری حوزه هنری استان اردبیل مراجعه و یا با شماره تلفن ۳۳۶۲۹۱۹۱ داخلی ۱۰۸ در وقت اداری تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند