فارسان می تواند مرکز موسیقی بختیاری کشور شود

02:090

فرماندار شهرستان فارسان گفت: شهرستان فارسان با توجه به ظرفیت عظیم خود از لحاظ هنرمندان موسیقی بختیاری می تواند به عنوان مرکز موسیقی بختیاری با زبان موسیقی پیام انقلاب را تبیین کند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سید هادی صالحی فرماندار شهرستان فارسان در دیدار با رئیس حوزه هنری در فرمانداری فارسان گفت: شهرستان فارسان دارایی هنرمندان بسیار خوبی در زمینه های مختلف هنری است که در کشور نیز سرا آمد هستند. هنر موسیقی و تئاتر در شهرستان فارسان از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است و این شهرستان ظرفیت این را دارد که جشنواره های تئاتر و موسیقی منطقه ای و ملی  را برگزار کند.

فرماندار شهرستان فارسان گفت: مقام معظم رهبری فرهنگ را زیر بنایی همه امور می داند و این در حالی است که متاسفانه ما به صورت شعار گونه با این امر برخورد کرده ایم و باید با زبان هنر که بهترین وسیله برای تبین فرهنگ است بیشترین تلاش خود را بکنیم.

صالحی یاد آور شد: بستر مسائل اجتماعی مشکل دار که اکنون در جامعه اتفاق می افتد بیشتر به مسائل فرهنگی مرتبط است و باید هر چه می توانیم با زبان هنر کار فرهنگی در جامعه انجام دهیم.

فرماندار شهرستان فارسان افزود: توجه به پیوست فرهنگی برای هر کار عمرانی و غیره در کشور ما بسیار کم است و همین امر باعث بروز مشکلات بسیار و ناهنجاری های مختلف در سطح جامعه خواهد شد که باید از سوی همه دستگاه ها و مراکز مختلف به آن توجه شود.

صالحی توجه به مسائل فرهنگی از سوی ایران اسلامی را در چهار دهه انقلاب کم دانست و گفت:  اکنون ما در جنگ با امپراطوری بزرگی  در مسائل فرهنگی و نفوذ به فرهنگ ایرانی اسلامی هستیم و باید همه تلاش خود را برای جلوگیری از نفوذ دشمن در فرهنگ غنی ایرانی اسلامی خود و شناساندن فرهنگ های مختلف اقوام مختلف ایرانی با زبان هنر به نسل جوان داشته باشیم.

فرماندار شهرستان فارسان افزود: شرایط استان ما در حوزه های فرهنگی و هنری خاص تر می باشد و باید همه تلاش خود برای ایجاد بستر مناسب ارائه اثر هنرمندان به جامعه مخاطب را فراهم کنیم و در مسائل فرهنگی و هنری فعال و اثر گذار باشیم تا بتوانیم از هنر نیز شغل ایجاد کنیم.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست گفت: شهرستان فارسان از دیر باز محل رخداد های مختلف هنری و اثر گذار بوده و هست و هنرمندان این شهرستان در رشته های مختلف هنری چون تئاتر و موسیقی در جشنواره های مختلف ملی و بین المللی خوش درخشیده اند.

احسان قائدی افزود: توجه حوزه هنری به این است که بیشتر برنامه های فرهنگی و هنری خود را از مرکز استان به شهرستان های مختلف سوق دهد و هنرمندان مستعد این شهرستان ها را شناسیایی و حمایت نمایید.

وی یاد آور شد اکنون سه برنامه فرهنگی در شهر جونقان از سوی حوزه هنری  چون نشست مشروطه با حضور نخبگان ملی، رونمایی از کتاب جونقان و کردستان و اکران فیلم های روز سینمایی ایران طراحی شده که به زودی اجرا خواهد شد.

قائدی اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد در شهرستان فارسان یک رویداد مهم هنری در زمینه موسیقی یا تئاتر راه اندازی کنیم و این امر مستلزم کمک دیگر سازمان ها و ارگان های در شهرستان است.

در اين نشست که در فرمانداری شهرستان فارسان برگزار شد مقرر شد در آینده نزدیک سه برنامه در شهر جونقان برگزار شود و همچنین فیلم سینمایی هناس از تولیدات حوزه هنری اکران های مردمی خود در شهرستان فارسان را آغاز کنید.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند