غلامی: هنر انقلاب را به جهان عرضه کنیم

02:000

تیمور غلامی نویسنده دفاع مقدس معتقد است: هنر و ادبیات انقلاب در تمام جهان و در تمام مقاطع چه در گذشته و چه در آینده یک ژانر مستقل است.
به گزارش ستاد خبری هفته هنر انقلاب، تیمور غلامی نویسنده دفاع مقدس با بیان این که هنر انقلاب اگر ظرفیت‌های خود را شکوفا کند یک ژانر مستقل است، تصریح کرد: در تمام انقلاب‌های دنیا از جمله فرانسه و روسیه و نظریه‌های مارک، یکی از چیزهایی که در تغییر و تحولات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه اثرگذار است، ادبیات است.

غلامی افزود: هنر و ادبیات انقلاب در تمام جهان و در تمام مقاطع چه در گذشته و چه در آینده یک ژانر مستقل است.

وی به تبیین ویژگی‌های هنر انقلاب پرداخت و به روز بودن، تسلیم شرایط و مقتضیات اجتماعی در زمان نشدن، پرداختن به تعالی انسان‌ها، شناخت شخصیت‌ها و غلبه بر آن‌ها در برهه‌های مختلفی از زمان را از ویژگی‌های هنر انقلاب دانست.

نویسنده مجموعه‌های «گل باغ روشنایی» و «پرستو به روایت بی‌سیم» در بخش دیگری از سخنانش با اعتقاد به این که تغییر و تحولات از هنر انقلاب جلوتر افتاده است و این گونه باید گام‌های خود را سرعت ببخشد، تصریح کرد: تغییر و تحولات انسان‌ها بسیار شدید و به روز شده است و عزم جدی می‌طلبد تا تغییر و تحولات را عمیق بشناسیم و با توجه به آن پیش رویم.

وی تغییر و تحولات را به عنوان چالش در مسیر هنر انقلاب بیان و اظهار کرد: ادبیات انقلاب می‌خواهد پیشگام باشد و مقتضیات را جهت دهد و از سوی دیگر مقتضیات ادبیات را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد و این دو همیشه در چالش هستند.

غلامی هنر انقلاب را هنری شکوفا دانست و افزود: هنر شکوفایی که تنها به انقلاب و جمهوری اسلامی برنمی‌گردد و می‌تواند هر فردی را تغییر دهد و بیشتر مدنظرم فراتر از حد جمهوریت و اسلام بودن است. هنر انقلاب تمام مذاهب و منافع را در برمی گیرد و باید در این جهت برنامه‌ریزی کنیم، نه به این مفهوم که از جمهوریت و اسلامیت خود عدول کنیم، بلکه در قالب جمهوریت و اسلامیت هنر انقلاب را به جهان عرضه کنیم که مفاهیم مشترکی بر اساس صلح و دوستی و صداقت و رشد معیارهای اسلامی و موازین اخلاقی باشد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند