مالک سراج بازیگر سینمایش ۴۱۰:
علی‌رغم عدم تبلیغات، اجراها با استقبال بی‌نظیری مواجه شد

02:080

مالک سراج بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر که این روزها در سینمایش ۴۱۰ ایفای نقش میکند حضور در آثار دفاع مقدس را مرور زندگی شخصی خود میداند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری به نقل از خبرگزاری برنا؛ مالک حدپور سراج که این روزها در سینمایش ۴۱۰ به نویسندگی مرتضی شاه کرم و کارگردانی کوروش زارعی ایفای نقش می‌کند حضور در چنین آثاری را اولویت کاری خود عنوان کرد و گفت: همه اهالی تئاتر و علاقه‌مندان به این هنر می‌دانند که مالک سراج عاشقانه در آثار دفاع مقدسی کار می‌کند. حضور در نمایشی که به رشادت‌های رزمنده‌های هشت سال دفاع مقدس به ویژه حاج قاسم سلیمانی می‌پردازد افتخاری است که به ما هدیه داده شده و قدر آن را می‌دانیم. بعید بود که مالک سراج فرصت حضور در این نمایش و آثار مشابه آن را از دست بدهد در نتیجه حال خوشی از این تجربه دارم.

سراج افزود: هیچ گاه شعار نداده‌ام و همواره با حضور در هر اثری که به بچه‌های جبهه و جنگ بپردازد زندگی خود را مرور کرده و خاطرات عزیزانم در آن سالها را زنده کرده است. سینمایش ۴۱۰ برای من و خانواده‌ام بخصوص همسرم همانند آب خنکی در بیابان داغی است که روح و جان را جلا می‌دهد و نعمت بزرگی است. ممنون شهدا هستم که دستم را می‌گیرند و لایق ایفای نقش در آثار دفاع مقدسی می‌دانند. امیدوارم روز مرگم روی صحنه‌های چنین آثاری باشد تا مورد شفاعت شهدا قرار گیرم.

وی در مورد نقش خود در این نمایش گفت: جنگ به گروه خاصی از جامعه تعلق نداشت بلکه همه مردم ایران با قومیت‌های متفاوت، باورهای گوناگون و ادیان و مذاهب مختلف در آن نقش داشتند و مستقیما درگیرش بودند. نقش جلیل سینمایش ۴۱۰ را من بازی میکنم. جلیل از جمله آدمهای کف جامعه است که هیچ دغدغه ای برای جنگ و دفاع مقدس ندارد اما با خواست و حمایت همسرش، بی‌حساب و کتاب به جبهه میرود. هنگامی که جلیل میان رزمنده های بی غل و غش جبهه و جنگ قرار میگیرد، تحت تاثیر آنها به شخصیتی تبدیل میشود که همه غبطه اش را میخورند و آرزویشان جلیل شدن میشود.

وی که یکی از ماندگارترین آثارش بازی در فیلم سینمایی «روزسوم» است افزود: سعی کردم نقش جلیل را آنچنانکه خیلی دیگر از بچه های با صفای جنگ بودند بازی کنم تا حق آنها را ادا کرده باشم. امثال جلیل سینمایش ۴۱۰ جان خود را برای آرامش امروز ما دادند و شهید شدند. امید دارم تا این شهدا دستم را در دنیای دیگر بگیرند.

سراج میزان استقبال از این اثر را حیرت انگیز دانست و افزود: قرار بود این سینمایش در هفته دفاع مقدس اجرا شود اما چند هفته تاخیر وضعیت نمایش را به روزهای سرد و طوفانی پاییزی کشاند. با این حال در برخی شب ها ضمن باز بودن فضای اجرا، آنچنان استقبال گسترده شد که هزاران نفر مازاد بر صندلی های در نظر گرفته شده روی زمین سرد نشستند و تا آخر کار را تماشا کردند.

بازیگر «روز سوم» در پایان گفت: اولین شب اجرای سینمایش ۴۱۰ با اینکه به دلیل اختلال در تاریخ اصلی اجرا هیچ تبلیغی نداشتیم اما شاهد حضور دور از انتظار مردم بسیاری بودیم که همه اعضای گروه را دلگرم به اجراهای بعدی کرد. رویدادهای بسیاری تلاش کرد تا اجرای سینمایش ۴۱۰ را متوقف کند اما به یاری خدا این اثر کار خود را آغاز و ادامه داد.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند