در دومین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی مهمان؛
مجید قیصری به «مهمان» می‌آید

02:000

دومین نشست تخصصی«مهمان» برای دیدار با چهره‌های ماندگار داستان ایرانی با حضور مجید قیصری (مهمان) و علی‌اصغر عزتی پاک (‌مجری-کارشناس) به همت مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری در تالار طاهره صفارزاده برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مرکز آفرینش‌های ادبی در نظر دارد، نشست‌های تخصصی و صمیمی با چهره‌های ماندگار داستان‌نویسی ایران در حوزه هنری برگزار کند که اولین نشست با حضور محمدرضا بایرامی برگزار شد و این مرکز در دومین نشست «مهمان» میزبان مجید قیصری از نویسندگان نامی معاصر خواهد بود.

مجید قیصری زاده دی ماه ۱۳۴۵ در تهران و دانش‌آموخته رشته روانشناسی است. قیصری از سال ۱۳۷۲ داستان‌نویسی را آغاز و موفقیت‌های بسیاری در این مسیر کسب کرده‌است. قیصری داور بخش داستان کوتاه و بلند بزرگسال یازدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره بود. او داور پنجمین دوره(۱۳۸۴\) کتاب سال شهید حبیب غنی‌پور نیز بوده‌است. قیصری در دور سوم جایزه ادبی هفت اقلیم در سال ۱۳۹۲ در بخش رمان در کنار احمد آرام به داوری آثار راه یافته پرداخت. مجید قیصری داور بخش داستان جشن‌واره «قند پارسی» نیز بوده‌است.

این نویسنده برندهٔ جایزهٔ رمان برتر اوراسیای روسیه در سال ۲۰۱۸ برای کتاب سه کاهن و شایسته تقدیر برای مجموعه داستان نگهبان تاریکی در هشتمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد شد. برگزیده کتاب سال ششمین و هشتمین دوره شهید حبیب غنی‌پور برگزیده جایزه مهرگان ادب به خاطر تألیف رمان باغ تِلو سال، برگزیده جایزه ادبی اصفهان برای رمان گوساله سرگردان، برگزیده جایزه نویسندگان و منتقدان مطبوعات به خاطر تألیف کتاب گوساله سرگردان، برگزیده جایزه بهترین کتاب سال به انتخاب انجمن قلم ایران برای کتاب سه دختر گل‌فروش، جایزه قلم زرین سال ۸۵ برای کتاب «سه دختر گل فروش»، برنده جایزه مهرگان ادب برای کتاب «سه دختر گل فروش»، جایزه ادبی اصفهان برای کتاب «سه دختر گل فروش» و برنده جایزه پکا برای نگارش کتاب «ضیافت به صرف گلوله» در سال ۱۳۸۰ از جمله جوایز کسب شده توسط این داستان‌نویس است.

لازم به ذکر است این برنامه با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی روز دوشنبه ۱۶ اسفند ساعت ۱۵ در تالار طاهره صفارزاده برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند