عصر شعر اربعین «بدرقه» در شهرکرد برگزار شد

02:000

عصر شعر اربعین با عنوان «بدرقه» از سوی حوزه هنری با همکاری حلقه شعر زفرات و اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، عصر شعر اربعین در آستانه چهلمین روز سالروز شهادت سالار شهیدان و هفتاد و دو تن از یاران ایشان با عنوان بدرقه شیفتگان آن حضرت  برای زیارت امام حسین(ع) با پای پیاده با حضور شاعران آیینی کشوری و استانی برگزار شده است.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در حضور شاعران و علاقه مندان شعر آیینی در این برنامه گفت: حقیقت همایش پیاده‌روی اربعین قدرت‌نمایی شیعه در عصر حاضر است. و بدون شک در طول تاریخ تا کنون هیچ همایشی با این عزمت وجود نداشته است.

احسان قائدی افزود: شعر آیینی صادقانه‌ترین شعر و خالصانه‌ترین نوع شعر است و استان چهارمحال و بختیاری شاعرانی بزرگی چون عمان سامانی را در شعر آیینی دارد که می تواند پایگاه اصلی شعر آیینی در کشور باشد.

قائدی اظهار داشت: توجه حوزه هنری چهارمحال و بختیاری بر ادبیات و به خصوص شعر آیینی جدی است و چشم انداز چند ساله این حوزه نیز ادبیات آیینی و انقلابی است.

رئیس حوزه هنری اظهار داشت: استان چهارمحال و بختیاری از شاعران و نویسندگان بسیار خوبی برخوردار است که همیشه ارادت خود را به سید سالار شهیدان با آثار تولیدی خود نشان داده اند و باید تلاش کرد آثار این عزیزان به صورت مکتوب چاپ و منتشر شود.

قائدی ضمن قدردانی از حضور شاعران و علاقه مندان به ادبیات آیینی در این برنامه کفت: جایگاه هنر و شعر آیینی و متعهد  در زنده نگه داشتن قیام عاشورا و دیگر حوادث و وقایع مهم تاریخی بسیار مهم است و باید تلاش کنیم با ادبیات و دیگر هنر ها وقایع مهم تاریخی را به نسل ها ی کنونی و دنیا نشان دهیم.

در آیین عصر شعر«بدرقه» که با حضور جمعی از هنرمندان عرصه شعر و مداحان اهل بیت(ع) در سالن اجتماعات بلاغ اداره کل تبلیغات اسلامی با اجرای جمال خدابخشی برگزار شد. شاعرانی  چون محسن ناصحی، عباس شاهزیدی، احمد رفیعی وردنجانی، فرشته محمدی، کبری موسوی، عادل حیدری ، محمد جهانی، مرتضی کریمی شعر خوانی کردند و حاج حسین علی محمدی از مداحان اهل بیت(ع) به مداحی پرداخت.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند