عصر خاطره «راویان سلامت» در شهرکرد برگزار شد

03:040

عصر خاطره «راویان سلامت» در راستای تكريم و بزرگداشت كادر درمان و ارج نهادن به مقام شامخ مدافعين سلامت، به همت حوزه هنری، بنياد نخبگان و معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مجتبي بنياديان، رئيس بنياد نخبگان استان در اين آیین ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار گفت: با هدف تكريم و بزرگداشت كادر محترم درمان و ارج نهادن به مقام شامخ مدافعين سلامت و به پاس تقدیر از خدمات شبانه‌روزی پرستاران به ویژه در دوران همه‌گیری کووید۱۹، به اتفاق حوزه هنری استان تصمیم به برگزاری این برنامه گرفتیم.

رئیس بنیاد نخبگان استان اظهار داشت: پرستاران، اسوه بارز صبر و ایثار هستند و بزرگ‌ترین افتخار این قشر، نام‌گذاری روز ولادت حضرت زینب (س) به نام روز پرستار است.

وی در این باره گفت: کادر درمان در دوران مبارزه با کرونا، شهدای زیادی را تقدیم کرده‌اند و در این راه همواره استوار و ثابت‌قدم ماندند.

بنیادیان ادامه داد: در حال حاضر در زمان شیوع ویروس کرو‌نا شاهدیم که کادر درمان چگونه به وظیفه انسانی خود عمل کرده و یک کارنامه خوب از خود به جاگذاشته است. بنابراین ضروری است زمینه‌ای ایجاد شود تا خاطرات تلخ و شیرین این عزیزان برای جامعه نقل شود.

دکتر فریدون رحمانی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد نیز ضمن قدردانی از حوزه هنری و بنیاد نخبگان استان برای برپایی این عصر خاطره عنوان کرد: پرستاران از جان و زندگی خود برای سلامت جامعه گام بر می‌دارند و ما باید قدردان آنها باشیم.

رحمانی گفت: پرستاران در ۲ سال گذشته همزمان با پاندمی کرونا، سلامت و رفاه خود و خانواده‌شان را فدای نجات بیماران کردند و با ارجح دانستن سلامت مردم نسبت به سلامت خود و داشتن روحیه فداکاری و نوع‌دوستی، بیشتر از گذشته ارزش‌های حرفه پرستاری را به مردم نشان دادند و حماسه‌ای تاریخی را رقم زدند که کمتر قشری قادر به انجام آن است.

وی یادآور شد: من در دوران ۸ سال دفاع مقدس نیز در جبهه‌های حق علیه باطل شرکت داشتم و به جرأت می‌توانم بگویم در برخی از مسائل دوران پاندمی کووید ۱۹ حتی از دفاع مقدس سخت‌تر بود و ما به لطف خدا، همکاری مردم و زحمات کادر درمان توانسته‌ایم تاکنون سربلند از این بحران بیرون بیاییم.

رحمانی افزود: امیدوارم بتوانیم این مراسم‌های باشکوه را با ریشه‌کن شدن کامل این ویروس منحوس باشکوه‌تر و با حضور عموم مردم برگزار کنیم.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری نیز در این آیین گفت: حوزه هنری تمام توان خود برای ثبت و ضبط خاطرات کادر درمان در دوران پاندمی کووید ۱۹ را به کار خواهد بست و در قدردانی از زحمات این عزیزان از هیچ اقدامی دریغ نخواهد کرد.

حجت االله شیروانی افزود: هنر بهترین گزینه برای ثبت و ضبط خاطرات این دوران است و ما باید تمام تلاش خود برای به تصویر کشیدن مجاهدت‌های جامعه درمان در این دوران سخت را به کار ببریم تا نسل‌های آینده کشور با این ایثار و فداکاری آشنا شوند.

وی گفت: واحد مطالعات و پایداری حوزه هنری آمادگی خود برای انتشار و ثبت و ضبط خاطرات کادر درمان را اعلام می‌دارد و همه عزیزان کادر درمان و جامعه پزشکی استان را به همکاری با این واحد دعوت می‌کند.

گفتنی است، در این آیین که در سالن بلاغ اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی استان با حضور مسئولین، کادر درمان و آموزش جمعی از هنرمندان برگزار شد، مریم نورانی، مهدی شیروانی، زهرا غریبی، سعید مردانی، مرضیه هاشمی، شهره امامی، مهدی میراحمدی، و سمیه ولی‌پور از کادر درمان استان چهارمحال و بختیاری خاطرات خود را از این دوران بیان کردند و همایون علیدوستی و احمد رفیعی از شاعران استان نیز اشعار خود با این موضوع را خواندند.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند