عصرانه‌های تئاتر در اردبیل برگزار می‌شود

01:220

عصرانه‌های تئاتر در اردبیل برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، داور فرمانی مسوول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری استان اردبیل گفت: یکی از نیازهای اصلی برای تولید تئاتر، وجود یک نمایش‌نامه اصولی، استاندارد و مستحکم است. با توجه به ظرفیت‌های خوب استان اردبیل در زمینه تئاتر و نمایش نامه نویسی؛ حوزه هنری ضرورت تولید نمایش‌نامه‌های حرفه‌ای باتوجه به زیست‌بوم استان اردبیل را بیش از پیش لازم می داند. از این رو تصمیم گرفتیم تا دوره‌ای آموزشی- کارگاهی با حضور اساتید استانی و ملی را در این زمینه راه‌اندازی نماییم.

این مسوول بیان کرد: قرار است در این کارگاه، به صورتِ متمرکز بر رویِ چند مسأله‌ اساسی از جمله؛ چیستی نمایش‌نامه، سیرِ درام‌نویسی، ساختمان و ساختارِ نمایش‌نامه‌، آشنایی با مبحثِ مخاطب‌شناسی، خوانش و تجزیه و تحلیل نمایش نامه‌های بومی همچنین توضیحات مربوط به نقشه تحول و زیست بوم استان اردبیل و گنجاندن آن در نمایش‌نامه، نگارشِ نمایش‌نامه‌ی کوتاه و دغدغه‌مند و… کار شود.

فرمانی اضافه کرد: این باشگاه با هدف حمایت از نمایش‌نامه نویسان باتجربه و نوقلمان، تجزیه و تحلیل نمایش‌نامه‌های بومی، حمایت از تولید نمایش و نمایش‌نامه‌های تئاتر بچه‌های مسجد، چاپ مجموعه نمایش‌نامه‌های تولیدی باشگاه و با همکاری ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام به نشانی: اردبیل، بالاتر از میدان بعثت روبروی نیروگاه برق، واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری استان اردبیل مراجعه و یا با شماره تلفن ۳۳۶۲۹۱۹۱ داخلی ۱۱۱ در وقت اداری تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند