برگزاری سی‌وسومین گردهمایی عاشیقلار در تبریز؛
عاشیقلار بعد از دو سال بر روی صحنه می‌روند

01:380

به مناسبت هفته وحدت، گردهمایی موسیقی و ادبیات عاشیقلار پس از دو سال وقفه به دلیل شیوع کرونا، بار دیگر در تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، همزمان با فرا رسیدن سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) و هفته وحدت، سی‌وسومین گردهمایی موسیقی و ادبیات عاشیقلار به همت حوزه هنری آذربایجان شرقی در تبریز برگزار می‌شود.

حوزه هنری استان از سال ۱۳۹۴، سلسله برنامه‌های موسیقی و ادبیات عاشیقلار را آغاز کرده است که این گردهمایی پس از دو سال وقفه به دلیل شیوع کرونا، روز چهارشنبه ۲۸ مهرماه، رأس ساعت ۱۸:۳۰ با حضور دوستداران موسیقی و ادبیات عاشیقی در فرهنگسرای الغدیر تبریز برگزار می‌شود.

در این برنامه، ضمن اجرای موسیقی عاشیقلار، از مقام زنده‌یاد استاد عاشیق «چنگیز بی‌ریا» که به دلیل ابتلا به بیماری کرونا درگذشت، تجلیل می‌شود. وی هنرمند متواضع و اخلاق‌مداری بود که در موسیقی عاشیقی علاوه بر تبحر در ساز و آواز، صاحب شیوه خاص موسیقی بود.

ایشان از ابتدای برگزاری نشست‌های ماهانه گردهمایی موسیقی و ادبیات عاشیقلار، به عنوان عضو شورای سیاست‌گذاری با حوزه هنری آذربایجان شرقی همکاری داشته است.

گفتنی است، اشاعه ارزش‌های دینی و انقلابی در قالب موسیقی، صیانت از موسیقی‌های اصیل و ارزشی در حوزه فولکلور و موسیقی ملی ایران، تلاش در تثبیت جایگاه موسیقی‌های فاخر و معرفی این هنر و فرهنگ ارزشمند و اصیل ایرانی در میان خانواده‌ها و به ویژه نسل جوان جامعه و تعامل با هنرمندان موسیقی استان‌های همجوار و کشورهای همسایه، از اهداف اصلی حوزه هنری آذربایجان شرقی در اجرای برنامه‌های موسیقی است.

این گردهمایی به همت حوزه هنری استان و با همکاری انجمن فرهنگی هنری عاشیقلار آذربایجان شرقی و فرهنگسرای الغدیر تبریز برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند