سی‌وسومین گردهمایی موسیقی و ادبیات عاشیقلار؛
عاشیقلار بار دیگر در تبریز نوای یا محمد (ص) سر داد

02:0060

همزمان با فرا رسیدن سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص)، عاشیقلار در تبریز بار دیگر نوای یا محمد (ص) سر داد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، همزمان با فرا رسیدن سالروز ولادت پیامبر اکرم(ص) و هفته وحدت، سی‌وسومین گردهمایی موسیقی و ادبیات عاشیقلار به همت حوزه هنری آذربایجان شرقی در فرهنگسرای الغدیر تبریز برگزار شد.

سلسله برنامه‌های موسیقی و ادبیات عاشیقلار در تبریز از سال ۱۳۹۴ توسط حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی آغاز به کار کرد که این گردهمایی پس از دو سال وقفه به دلیل شیوع کرونا، شامگاه چهارشنبه ۲۸ مهرماه با حضور دوستداران موسیقی و ادبیات عاشیقی در فرهنگسرای الغدیر تبریز برگزار شد.

در این برنامه ضمن اجرای موسیقی عاشیقلار توسط گروه‌های عاشیقی در تبریز، از مقام زنده‌یاد استاد عاشیق «چنگیز بی‌ریا» که به دلیل ابتلا به بیماری کرونا درگذشت، تجلیل می‌شود.

ایشان از ابتدای برگزاری نشست های ماهانه گردهمایی موسیقی و ادبیات عاشیقلار، به عنوان عضو شورای سیاست‌گذاری با حوزه هنری آذربایجان شرقی همکاری داشته است که در این مراسم از حضور خانواده این هنرمند فقید تجلیل و قدردانی شد.

این گردهمایی به همت حوزه هنری استان و با همکاری انجمن فرهنگی هنری عاشیقلار آذربایجان شرقی و فرهنگسرای الغدیر تبریز برگزار شد.

گفتنی است، اشاعه ارزش‌های دینی و انقلابی در قالب موسیقی، صیانت از موسیقی‌های اصیل و ارزشی در حوزه فولکلور و موسیقی ملی ایران، تلاش در تثبیت جایگاه موسیقی‌های فاخر و معرفی این هنر و فرهنگ ارزشمند و اصیل ایرانی در میان خانواده‌ها و به ویژه نسل جوان جامعه و تعامل با هنرمندان موسیقی استان‌های همجوار و کشورهای همسایه، از اهداف اصلی حوزه هنری آذربایجان شرقی در اجرای برنامه‌های موسیقی است.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند