رییس حوزه هنری هرمزگان؛
ظرفیت های کلان پیشرفت بومی نیازمند نگاه هنرمندان فیلمسازان جوان است

01:440

رییس حوزه هنری هرمزگان با اشاره به تجربیات موفق فیلمسازان استان در زمینه مطالبه گری خواستار پرداخت هنرمندانه و تولید آثار هنری موثر در این موضوعات کلان با محوریت پیشرفت بومی از سوی فیلمسازان جوان این استان شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سعید عبدلی زاده در نخستین نشست نقد و بررسی و مساله شناسی کانون هنر و رسانه انقلاب اسلامی استان هرمزگان (کرانه) با حضور جمعی از فیلمسازان، کارشناسان و فعالان فرهنگی اجتماعی طی سخنانی با ابراز خوشنودی از تشکیل این نشست، اظهارکرد: مساله شناسی و ورود هدف مند هنرمندان متعهد استان به مسائل اساسی و کلان استان و کشور از مهم ترین اهداف تشکیل این تشکل هنری است.

وی ضمن بر شمردن جایگاه راهبردی و ظرفیت های کلان پیشرفت بومی استان با اشاره به تجربیات موفق فیلمسازان استان در زمینه مطالبه گری و حل معضلات کلان منطقه ای، پرداخت هنرمندانه و تولید آثار هنری موثر در این موضوعات را یکی از مهم ترین برنامه های حوزه هنری اعلام کرد.
براساس این گزارش، در ابتدای این نشست فیلم «سوخت ما سوخت» به کارگردانی یاسین بلوچ زهی که به موضوع قاچاق سوخت در سیستان و بلوچستان اکران شده است، نقد و بررسی شد.

بررسی ابعاد فنی اثر، تفاوتها و شباهت های معضلِ قاچاق سوخت در هرمزگان و سیستان و بلوچستان، ابعاد اقتصادی، اجتماعی، امنیتی و سیاسی مساله در سطح منطقه ای، ملی و بین المللی، شیوه های مطالبه گری موثر و مرور تجربیات در زمینه آثار هنری مطالبه گرایانه از مهم ترین مباحث مطرح شده در این نشست بود.

در این ادامه نشست حاضرین به بحث و بررسی پیرامون ایده پردازی و ضرورت پرداخت و تولید یک یا چند اثر تصویری ‌و هنری شاخص با موضوع معضل قاچاق سوخت پرداختند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند