طنزپردازان کرمان پس از وقفه‌ای سه ساله «دولخ» به‌پا کردند

02:000

هفتمین شب شعر طنز دولخ با حضور طنزپردازان برجسته استانی و کشوری در کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، پس از وقفه‌ای سه ساله به دلیل شیوع ویروس کرونا، در شامگاه جمعه دهم تیرماه، هفتمین شب شعر طنز دولخ در سالن اتاق بازرگانی کرمان برگزار شد.

مجتبی اسدی رییس  حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان پس از خیرمقدم و قدردانی از کسانی که در برگزاری این برنامه همراهی کردند، گفت: به‌دلیل محدودیت‌های ناشی از شروع بیماری کرونا، در حدود سه‌سال گذشته متاسفانه امکان برگزاری برنامه‌های عمومی طنز وجود نداشت که خوشبختانه با بهبود شرایط، این برنامه‌ها را از سر گرفته شد.

وی ادامه داد: برگزاری این شب شعر، آغازی خواهد بود بر دوره جدید فعالیت‌های عرصه طنز در کرمان.

اسدی تاکید کرد: معتقدیم باید از زبان گویا و رسای طنز که یک هنر بسیار مؤثر و پرمخاطب است، بهره ببریم و توصیه رهبر معظم انقلاب هم همین است که برای تقویت طنزپردازان بکوشیم و زمینه را برای طنزآوری ایشان فراهم کنیم.

سید عبدالجواد موسوی، مهدی استاد احمد، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی پرنیان، حمید نیک‌نفس، یعقوب زارع، مجتبی احمدی، جواد خسروی، مهدی جهانبخش، عبدالرضا حسینی، مسلم حسن‌شاهی، امین رمضانی، سعید زینلی، اسماعیل ملایی، علی اسدی، مرتضی کردی، محمود جواد زمانی و علی اکبر اصفهانی از شاعران طنزپردازان کشوری و استان کرمان شعر های طنز خود را خواندند.

هفتمین شب شعر طنز دولخ به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمان و با همکاری روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرمان، اتاق بازرگانی صنایع معادن کشاورزی کرمان و دفتر طنز حوزه هنری برگزار شد.

حوزه هنری کشور از سال‌ها پیش با برپایی محفل «در حلقه‌ی رندان» تلاش کرد تا با اجرای برنامه‌های فاخر و تولید آثار هنری و ادبی طنز به سهم خود در تلطیف فضای اجتماعی و افزایش روحیه و شادی مردم نقشی داشته باشد.

شب شعر طنز «دولخ» از اولین محافل طنز شکل گرفته پس از محفل « در حلقه رندان» است که همواره مورد توجه مخاطبان جدی طنز در سطح کشور بوده‌است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند