رئیس حوزه هنری در گرگان مطرح کرد؛
ضرورت روایت هنرمندانه قهرمانی های ملت ایران

02:000

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کشور با اشاره به غنای فرهنگی و هنری انقلاب گفت: ضرورت دارد صحنه های یکتا و بی نظیر قهرمانی مردم ایران هنرمندانه روایت شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، محمدمهدی دادمان رییس حوزه هنری امروز ۱۷ فروردین ماه در مراسم تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری استان گلستان که با حضور معاون اقتصادی استاندار و جمعی از مدیران ارشد استانی برگزار شد، با اشاره به غنای فرهنگی و هنری انقلاب اسلامی، اظهار کرد: تاریخ پرافتخار نظام اسلامی ایران سرشار و مملو از روایت هایی است که نیازمند دستان پرتوان هنرمندان‌ برای به تصویر کشیدن و انتقال آنها است.

وی با تاکید بر ضرورت روایت قهرمانی های ملت ایران، افزود: روایت صرفا منحصر در تاریخ شفاهی نیست و گاهی یک رمان مثل رمان قهرمانی های قوم ترکمن در برابر رژیم منحوس پهلوی توجه همه متفکران، منتقدین و دلسوزان انقلاب را به خوب جلب کند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه اگر حقایق ناب دین را با زبان هنر در یابیم و به دیگران بنمایانیم مسیر بزرگی را پیش رفته ایم، خاطرنشان کرد: امروز کشور نیازمند هنرنمایی افراد متعهد و انقلابی در راستای جهاد تبیین است.

دادمان با بیان اینکه توجه به نکات فنی و هنری در کنار توجه به محتوا مهم است، گفت: روایت باید هنری، جذاب و دلنشین بوده و نهایتا به خلق اثر هنری بیانجامد.

وی با تقدیر از تلاش آقای خواجه نژاد رئیس سابق حوزه هنری استان گلستان، برای آقای بنی فاطمه به عنوان رئیس جدید آرزوی توفیق کرد و افزود: رسالت رئیس حوزه هنری استان گلستان در مسیر تحقق اهداف این نهاد انقلابی بسیار خطیر و مهم است که نیاز به هم افزایی با نهادهای انقلابی و هنرمندان و دلسوزان انقلاب دارد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند