صیادی: حمایت از فیلم‌سازان انیمیشن، زیرساخت‌های اقتصادی ایجاد می‌کند

01:490

جعفر صیادی فیلم‌سازی که در نخستین جشنواره بین‌المللی استاپ‌موشن خانگی با انیمیشن «جادوی عشق» حضور دارد، معتقد است: اگر حمایت‌های جدی از فیلم‌سازان انیمیشن صورت بگیرد، تولیدات بسیار فاخر و ارزشمندی در ایران شکل خواهد گرفت که زیرساخت‌های اقتصادی هم ایجاد می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، جعفر صیادی در خصوص ایده انیمیشن «جادوی عشق» گفت: ایده این کار از زیست و پژوهش بنده در زمینه عشق و دیدن آثار مطرح جهان و با مدت زمان صد ثانیه ساخته شده است.

وی افزود: تکنیک انیمیشن «جادوی عشق» با استفاده از object animation است که بافت نوع جنس و بافت کاراکتر و فضا در روایت داستان بسیار حائز اهمیت است و استفاده از نورپردازی، نوع انتخاب دوربین و نرم‌افزار هم در شکل‌گیری ساختار فیلم‌نامه در اولویت بود.

این فیلم‌ساز جوان عنوان کرد: در دنیای امروز که تکنیک‌های فراوان انیمیشن در حال ارائه آثار است، زیرمجموعه‌های تکنیک استاپ‌موشن به لحاظ خلاقانه بودن موفق عمل کرده است.

صیادی در پایان گفت: سال‌هاست در دنیا جشنواره‌های تخصصی مخصوص استاپ‌موشن برگزار می‌شود که جای آن در ایران بسیار خالی بود، حتی جوایزی مجزا برای تکنیک و کاراکترها هم ارائه می‌کنند.

نخستین جشنواره بین‌المللی استاپ‌موشن خانگی به همت حوزه هنری کودک و نوجوان و با مشارکت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری مؤسسه سپهر سوره هنر، در قالب‌های عروسکی (مانند لگو)، خمیری، کات اوت (کاغذ، مقوا، پارچه)، اشیاء و پیکسلیشن در سه گروه شامل: کودک (۵ تا ۱۲ سال)، نوجوان (۱۲ تا ۲۰ سال) و بزرگسال برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای يادگيری چگونگی تولید و آموزش ساده استاپ‌موشن، ثبت‌نام، بارگذاری فایل اثر و دریافت کد ‌رهگیری می‌توانند به سایت artfest.ir یا اینستاگرام stopmotion_festival@مراجعه كرده و يا با شماره ۵-۸۴۱۷۲۲۰۴ – ۰۲۱ تماس بگيرند.

انتهای پیام/

 

 

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند