صدیقی‌کلاته: امسال در بجنورد صاحب سینما می‌شویم

03:000

رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی طی حکمی «اکرم صدیقی‌کلاته» را به ریاست حوزه هنری خراسان شمالی منصوب کرد تا اولین بانوی منصوب شده به سمت ریاست حوزه هنری یک استان باشد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، استان خراسان شمالی در سال ۸۳ ایجاد شد. ۵ سال پس از آن، حوزه هنری این استان در مرکز آن یعنی بجنورد پایه‌گذاری شد، اما فعالیت‌های رسمی خود را از سال ۸۹ آغاز کرد و از همان ابتدا یک جشنواره کارتون و کاریکاتور را پایه‌گذاری کرد که اکنون به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود.

حوزه هنری خراسان شمالی از سال ۹۵ به ریاست وحید نمازی اداره می‌شد، اما او امروز جای خود را به «اکرم صدیقی کلاته» داد تا صدیقی نخستین بانوی منصوب شده به سِمت ریاست حوزه هنری یک استان باشد.

صدیقی از همان ابتدای فعالیت حوزه هنری خراسان شمالی در آن مشغول بوده و سِمت‌هایی همچون «سرپرست دفتر هنرهای نمایشی»، «مسئول دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری خراسان شمالی» و «معاون فرهنگی هنری» را بر عهده داشته است.

او درباره برنامه‌های جدید خود در حوزه هنری بجنورد گفت: ما طی این ۱۱ سال فقط در حوزه کاریکاتور فعال نبودیم، در تاریخ شفاهی و جمع‌آوری خاطرات انقلاب و دفاع مقدس جزء ۵ استان برتر کشور بودیم.

وی افزود: در حوزه آفرینش‌های ادبی و شعر آیینی هم کارهای ماندگاری رقم خورد. در حوزه موسیقی هم پژوهش‌هایی در بخش موسیقی مقامی و بخشی‌های استان زیر نظر آقای هوشنگ جاوید کار کردیم. در حوزه تئاتر هم با همکاری هنرمندان فعال بودیم.

صدیقی اظهار داشت: در چشم‌انداز آینده روی بحث تربیت هنرمند باید با اقتضای روز پیش برویم و بر اساس سند راهبردی و سیاست‌های کلان دوره آقای دادمان، مأموریت‌ها را پیگیری کنیم و کنشگری هنر و گره‌های مسائل منطقه را در نظر بگیریم.

رئیس جدید حوزه هنری خراسان شمالی افزود: پیش‌تر ریل‌گذاری‌هایی انجام شده است، مانند کاریکاتور. اکنون برای اثربخشی باید آن را با مسائل مردمی پیوند بزنیم.

وی افزود: تاریخ شفاهی یکی از اولویت‌های حوزه هنری خراسان شمالی است و جزء کارهای اصلی ماست که از این به بعد هم باید بیشتر به آن توجه کنیم تا به نسبت صدبرابری مورد مطالبه رهبر انقلاب برسیم. ایشان پیش‌تر گفته بودند سرعت و میزان جمع‌آوری خاطرات شفاهی باید صدبرابر شود تا هنوز که نسل انقلاب و رزمنده‌های ما هستند و حافظه‌شان یاری می‌کند، آن‌ها را جمع‌آوری کنیم.

حوزه هنری بجنورد امسال صاحب سینما می‌شود 

صدیقی در پاسخ به این پرسش‌ که آیا حوزه هنری در استان خراسان شمالی سینما دارد یا خیر، گفت: متأسفانه استان ما سینمای دولتی ندارد. بهمن سبز از سال گذشته طبقه فوقانی مجتمع تجاری «مهر هُماگ» را خریداری کرده است تا به سینما تبدیل کند. این سینما مجموعه ۷ سالن همراه با سالن اختصاصی کودک، مجموعه بزرگ کتاب سوره مهر، گالری، پلاتو، سالن کنسرت و سینمای سه بعدی است.

وی ادامه داد: البته هنوز به صندلی و سایر تجهیزات سینمایی مجهز نشده است، اما به ما قول داده‌اند که در ۶ ماهه اول امسال افتتاح شود. ضمن اینکه خود مجتمع هم باید تکمیل و افتتاح شود، چون در حال حاضر فقط طبقه همکف تکمیل شده و مالک آن تمایل دارد کل مجتمع همزمان راه‌اندازی و افتتاح شود.

صدیقی در خاتمه گفت: ان‌شاءالله به بخش شهرستان‌ها توجه بیشتری خواهیم کرد. چون در این یک دهه توجهمان به مرکز استان بود. پله پله و گام به گام جلو می‌رویم تا دهه دوم را گسترده‌تر پیش برویم.

منبع: خبرگزاری فارس

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند