شهبازگهروئی: مکتب حاج قاسم باید به نسل‌های آینده منتقل شود/ رونمایی از مجموعه شعر «سردار دل‌ها»

02:000

رئیس حوزه هنری خوزستان گفت: ما نسبت به شخصیت‌های مذهبی و تاریخی خود یک وظیفه مهم داریم و آن معرفی شخصیت و سیرت آنها است.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مراسم شعرخوانی «رقص خون» به مناسبت سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی به همت حوزه هنری خوزستان و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با حضور چند تن از شاعران برجسته خوزستان برگزار شد.

رئیس حوزه هنری خوزستان در این مراسم عنوان کرد: وقتی شخصیتی همچون شهید قاسم سلیمانی در طول تاریخ حماسه می‌آفریند و جاودانه می‌شود، ۲ برداشت و اتفاق برای آنها رقم می‌خورد که یکی پرداختن به صورت آنها و دیگری پرداختن به سیرت این بزرگواران است.

شهبازگهروئی افزود: در حال حاضر در همه سطح شهرها تصاویر هنری و گرافیکی بسیار ارزشمندی را مشاهده می‌کنیم که به تصویر و صورت این بزرگمرد پرداخته شده ولی آن چیزی که باید به نسل‌های آینده منتقل شود مکتب حاج قاسم است که کمتر به آن پرداختیم.

وی با بیان اینکه باید بتوان با زبان فرهنگ و هنر، سیرت و روح حماسی شخصیت‌های بزرگی همچون حاج قاسم سلیمانی را به جامعه منتقل کرد که قابل الگوگیری باشد، ادامه داد: ما نسبت به شخصیت‌های مذهبی و تاریخی خود یک وظیفه مهم داریم و آن معرفی شخصیت و سیرت آنها است.

عباس حسین‌زاده سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان نیز عنوان کرد: رشادت‌ها، فداکاری‌ها، مردانگی و از خودگذشتگی و ایثار حاج قاسم سلیمانی را با زبان عادی نمی‌توان بیان کرد، بلکه بهترین راه بیان این ویژگی‌ها، زبان هنر است که باید به این مهم توجه کرد.

گفتنی است، در این مراسم جمعی از شاعران استان از جمله قاسم آهنین‌جان، وحید کیانی، فرهنگ دشتی و سیده زینب طباطبایی اشعاری در وصف حاج قاسم سلیمانی سرودند و در پایان از مجموعه شعر «سردار دل‌ها» سروده ام‌البنین بهرامی رونمایی شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند